صنعت کار » قیمت انواع شن و ماسه در آذربایجان‌غربی اعلام شد

قیمت انواع شن و ماسه در آذربایجان‌غربی اعلام شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ازقیمت فروش انواع شن و ماسه در استان خبر داد و گفت: سال گذشته در آذربایجان غربی 146 فقره مجوز برداشت انواع شن و ماسه با حجم برداشت 2 میلیون و 346 هزار و 685 متر مکعب صادر شده است.

به گزارش صنعت کار، غلامرضا بابایی اظهار کرد: طی سال گذشته در آذربایجان غربی ۱۴۶ فقره مجوز برداشت انواع شن و ماسه با حجم برداشت ۲ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۶۸۵ متر مکعب صادر شده است که برای اخذ تمام مجوز های برداشت از مسیل های اخذ موافقت سازمان آب منطقه ای استان ضروری است.

وی افزود: با توجه به اینکه شن و ماسه یکی از کار بردی ترین مواد اولیه ساخت و ساز ساختمانی محسوب می شود، همچنین برای جلو گیری از افزایش سرخود قیمت این ماده معدنی، افزایش قیمت فروش و حمل این آن به تصویب کارگروه تنظیم بازار استان رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اضافه کرد: ۱۷۹ واحد شست و شو و دانه بندی انواع شن و ماسه با اشتغال زایی برای یک هزار و ۸۸۶ نفر در استان در حال فعالیت هستند.

بابایی عنوان کرد: تمام مراکز تولید ،عرضه و فروش مصالح موظف هستند نسبت به صدور فاکتور رسمی فروش با درج نام و آدرس خریدار و فروشنده، مشخصات واحد تولیدی مهمورشده، برگ باسکول شامل وزن مجاز و سایر موارد لازم برای نظارت بر حمل بار با کامیون‌ها اقدام کنند.

وی تاکید کرد: بارگیری بیش از ظرفیت مجاز شامل افزایش قیمت حمل بار نمی شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تصریح کرد: واحدهای تولیدی و کامیون های حمل بار انواع شن و ماسه در سطح شهرستان ارومیه ملزم به رعایت قیمت های مصوب کارگروه تنظیم بازار هستند و مصرف کنندگان شن و ماسه به هنگام خرید تنها در یک مرحله و از یک دستگاه کارتخوان برای پرداخت هزینه استفاده کنند و از پرداخت هزینه حمل و شن و ماسه در دو مرحله پرهیز کنند.

بابای عنوان کرد: در صورت مشاهده و یا دریافت گزارش هرگونه تخلف (گرانفروشی، کم فروشی، عدم صدور فاکتور و غیره )مطابق قوانین جاری من جمله قانون تعزیرات حکومتی با متخلفین برخورد می‌شود.

وی اذعان کرد: قیمت های جدید شن وماسه در کارخانه های شن و ماسه و نرخ حمل از کارخانه تا پای کار به اطلاع عموم مردم اعلام می شود و در صورت هر گونه گرانفروشی و یا اضافه دریافت حمل توسط سامانه شبانه روزی سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت در میان بگذارند تا در اسرع وقت مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

بابایی خاطرنشان کرد: قیمت هر تن شن ماسه با مالیات ارزش افزوده درب کارخانه‌های استان است و ماسه شسته و شکسته دانه بندی شده استاندارد به مبلغ ۳۰۰ هزار ریال، شن نخودی وبادامی شکسته وطبیعی استاندارد به مبلغ ۲۰۰ هزار ریال، ماسه ملاتی به مبلغ ۱۵۰ هزار ریال، ماسه شکسته ملاتی( ۶۰درصدشکسته، ۴۰درصد شسته) به مبلغ ۲۰۰ هزار ریال،  مخلوط خام سرمعدن به مبلغ ۵۳ هزار و ۲۰۰ ریال است.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات