صنعت کار » قابلیت ارزآوری ۷ میلیارد دلاری صنعت فولاد

یک فعال صنفی:

قابلیت ارزآوری ۷ میلیارد دلاری صنعت فولاد

عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران معتقد است: امروز توان تولید فولاد کشور به ۳۰ میلیون تن رسیده و از این رقم ۱۵ میلیون تن قابلیت صادرات دارد که می‌تواند هفت میلیارد دلار ارزآوری برای کشور به همراه داشته باشد.

به گزارش صنعت کار، سید رضا شهرستانی تصریح کرد: ایران امروز در بین ۱۰ فولاد ساز جهان جای گرفته و برای اینکه بتوان توانمندی خود را به اثبات برسانیم باید در بازارهای بین‌المللی صنعت فولاد حاضر شویم.

وی خاطرنشان ساخت: ارزیابی بازارهای صادراتی نشان می‌دهد که ارزش هرتن فولاد صادراتی در گذشته برابر با ۴۰۰ دلار بود، اما با یک روند نزولی به ۳۵۰ دلار رسید، ولی بار دیگر رویه تغییر یافت و اکنون به ۳۸۰ دلار رسید و فولاد ایران مورداستقبال قرار گرفته است.

ابطال معاملات به تقاضا دامن می‌زند

شهرستانی گفت: چندی است که معاملات در بورس کالا مورد ابطال قرار می‌گیرد که این رویه به تقاضا دامن می‌زند و باید راهکار صحیحی برگزیده شود و از بازارهای کشورهای پیشرفته الگوبرداری کرد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ابطال معاملات به رشد قیمت و افزایش تقاضا کمک کند و این مورد پسند نیست.

عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کند 

عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران اضافه کرد: واقعیت پیش روی همه بازارهای جهان، عرضه و تقاضاست که قیمت را تعیین می‌کند و ورود دولت ( وزارت صنعت، معدن و تجارت ) به چرخه تعیین قیمت اشتباه است.

وی افزود: وزارت صنعت تلاش دارد تا قیمت فولاد را ۳۰ درصد کمتر از قیمت جهانی تعیین کند و این مورد اقبال تولید کنندگان فولاد نیست.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات