صنعت کار » وسعت عملیات اکتشاف از 688هزار کیلومتر مربع عبور کرد / شروع بیش از نیمی از کل فعالیت های اکتشافی در دو سال گذشته

مدیر اکتشاف ایمیدرو خبر داد:

وسعت عملیات اکتشاف از ۶۸۸هزار کیلومتر مربع عبور کرد / شروع بیش از نیمی از کل فعالیت های اکتشافی در دو سال گذشته

مدیر اکتشاف ایمیدرو خبر داد: وسعت عملیات اکتشاف این سازمان در کشور از 688هزار کیلومتر مربع عبور کرد. علی اصغرزاده تاکید کرد: بیش از نیمی از این رقم، از دو سال گذشته شروع شده است.

به گزارش صنعت کار،علی اصغرزاده با بیان اینکه از نیمه سال ۹۷ شاهد اوج گیری فعالیت های اکتشافی شدیم، تصریح کرد: طی سال های ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ حدود ۳۸۰ هزارکیلومتر مربع عملیات اکتشافی در پهنه ها صورت گرفته که بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این بخش انجام شده است.

اصغرزاده تاکید کرد: افزون بر ۶۰۰ میلیارد ریال از سال ۹۲تاکنون در حوزه اکتشاف سرمایه گذاری شده است.

وی درباره عملکرد کلی حوزه اکتشاف تحت مدیریت ایمیدرو اظهار داشت: تاکنون ۱۰۴ پهنه در۳۰ استان کشور به وسعت بیش از ۶۶۸ هزار کیلومتر مربع پهنه به ایمیدرو ، شرکت های تابعه و کنسرسیوم بخش خصوصی واگذار شده­ است.

وی با اشاره به اینکه مساحت پهنه­های آزاد شده در مرحله شناسایی و یا پی جویی ۴۵۵۰۰۰ کیلومتر مربع است، گفت: پهنه های واگذار شده به بخش خصوصی ۶۶۰۰۰ کیلومتر مربع و پهنه های در حال کار جهت شناسایی و پی جویی ۱۴۶۰۰۰ کیلومتر مربع است.

مدیر اکتشاف ایمیدرو خبر داد: به تازگی مجوز ۶۱ آنومالی حاصل از عملیات اکتشاف پهنه ها به منظور واگذاری به بخش خصوصی، از سوی هیات عامل ایمیدرو صادر شده است.

نتایج عملیات اکتشاف؛‌ ۷۵۹ محدوده امید بخش

مدیر اکتشاف ایمیدرو درباره نتایج عملیات اکتشاف گفت: پس از عملیات در فازهای شناسایی و پی جویی حدود ۷۵۹ محدوده امید­بخش به دست آمده که برای ۲۸۱ محدوده درخواست پروانه اکتشاف شده است و مابقی محدوده ­ها به سازمان صنعت معدن و تجارت (صمت) استان های مربوطه واگذار شده­ تا از طریق برگزاری مزایده عمومی به بخش خصوصی واگذار شود.

صدور ۱۱۰پروانه اکتشاف و گواهی کشف

اصغرزاده درباره نتایج حاصل از عملیات اکتشافی پهنه های ایمیدرو ،شرکت های تابعه و کنسرسیوم بخش خصوصی، اظهار داشت: براساس قوانین به منظور ادامه عملیات اکتشاف در فازهای عمومی و تفصیلی، باید پروانه اکتشاف توسط سازمان­ های صمت هر استان صادر­شود که براین اساس تا­کنون ۱۱۰ پروانه اکتشاف و گواهی کشف صادر شده است.

وی دربار هدف از صدور این پروانه ها گفت: این تعداد مجوز برای کشف مواد معدنی مختلف از جمله سرب و روی، طلا، مس، آهن، زغال­سنگ، شورابه و … صادر­شده است. این مدیر ایمیدرو تصریح کرد: اکنون کار عملیات اکتشاف در محدوده ­های دارای پروانه در حال پیگیری بوده و برخی از پروانه ها نیز با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام و یا در حال بررسی انجام فراخوان واگذاری است.

منبع: ایمیدرو

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات