صنعت کار » ایجاد 500هزار شغل با جلوگیری از قاچاق روسری

ایجاد ۵۰۰هزار شغل با جلوگیری از قاچاق روسری

یک تولیدکننده پوشاک با بیان اینکه جاده برای تولیدکنندگان پوشاک بسیار لغزنده شده است، گفت: اگر اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود شال و روسری به کشور انجام شود، بیش از ۵۰۰ هزار اشتغال در این بخش ایجاد خواهد شد.


به گزارش صنعت کار، محمد مظاهری با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر اوضاع تولیدکنندگان پوشاک کشور بهم ریخته است، اظهار داشت: اتفاقات این بخش عاملی شده تا کارخانجات به جای توسعه و پیشرفت یکی پس از دیگری تعطیل می شوند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر جاده برای تولیدکنندگان پوشاک بسیار لغزنده است و هر کس هم به جای کمک مشکلات فعالین این بخش را تشدید می کند، افزود: نساجی یک زنجیره کلی است که اگر مختل شود سایر بخش های مرتبط با این صنعت قادر به فعالیت نخواهند بود.

این تولیدکننده شال و روسری در ادامه گفت: حجم زیادی از مشکلات فعالین این بخش ورود کالای قاچاق است زیرا روسری و شال کالای قاچاق پذیر بوده و به راحتی وارد کشور می شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه فرهنگ استفاده از کالای خارجی باعث شده تا تولیدکنندگان داخلی هم بر روی محصولات خود برچسب خارجی نصب کنند، تصریح کرد: به جرأت می توانم بگویم بخشی از شال و روسری هایی که در بازار به نام جنس ترک به فروش می رسد ایرانی هستند. امروز تولیدکننده ایرانی به دلیل حضور بالای کالای وارداتی در بازار امکان رقابت و فروش محصول به نام ایرانی نداشته و مجبور به این کار است.

این تولیدکننده شال و روسری افزود: اگر اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود شال و روسری به کشور انجام شود بیش از ۵۰۰ هزار اشتغال در این بخش به ایجاد خواهد شد.

وی با گلایه از اینکه هر ساله صحبت های مختلفی مبنی بر اعلام تولیدکنندگان نمونه مطرح می شود، گفت: تولیدکننده احتیاجی به این حرف ها ندارد کافی است قدری مورد حمایت قرار گیرد تا امکان توسعه پیدا کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات