صنعت کار » افزایش 115 درصدی صدور جواز تاسیس در 4 ماهه اول سال 99/ صدرو 631 جواز تاسیس با ظرفیت اشتغال حدود 25 هزار نفر

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد:

افزایش ۱۱۵ درصدی صدور جواز تاسیس در ۴ ماهه اول سال ۹۹/ صدرو ۶۳۱ جواز تاسیس با ظرفیت اشتغال حدود ۲۵ هزار نفر

رئیس سازمان صمت استان تهران گفت: در 4 ماهه نخست امسال 631 جواز تاسیس با اشتغال 24851 نفر صادر شده است که نشان دهنده افزایش 115 درصدی در این بخش است.

به گزارش صنعت کار، یداله صادقی افزود: تقاضا برای سرمایه گذاری در استان در ۴ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۴۰ درصد افزایش بیش از ۳۵ هزار میلیاردریال بوده است.

رئیس سازمان صمت استان تهران گفت: در بخش طرحهای نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، تعداد ۲۹۵ طرح با سرمایه کذاری بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال بوده که اشتغال ۱۲ هزار و۷۸۴ نفر را بدنبال خواهد داشت که منابع مالی این طرح ها از محل مشارکت بانکهای عامل معادل ۲۱۰۰ میلیارد ریال است.

صادقی تصریح کرد: تولید لوازم خانگی شامل انواع تلویزیون با ۶۲ درصد ، ماشین لباسشویی با ۲۵۵درصد و جارو برقی با ۲۱۲ درصد در واحدهای صنعتی مرتبط و مستقر در استان تهران نسبت به ۴ ماه سال قبل رشد داشته است.

وی افزود: علیرغم اعمال تحریم های ظالمانه و رکودی که در اثر شیوع کرونا طی ماههای قبل شاهد بودیم اما در حوزه تولید و صنعت استان رشد قابل قبولی ثبت شده و امیدواریم طی ماههای آینده این روند مثبت ادامه داشته باشد.

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات