صنعت کار » ناگفته های معدن به واسطه هنر گفته می شود

به گزارش «صنعت کار»، با حضور میدکو در جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد:

ناگفته های معدن به واسطه هنر گفته می شود

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد با محور«حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی» با تاکید بر نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری مبنی بر سال جهش تولید با حضور شرکت میدکو برگزار می شود، اتفاقی که رنگ جدیدی به این جشنواره افزوده وضمن اعتبار بخشی به این دوره از جشنواره ،حضوری فعال در عرصه مسئولیت های اجتماعی یافته است.

به گزارش صنعت کار، چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد با هدف حمایت از تولید و رشد اقتصادی ملی، انعکاس تلاش‌های جهادگرانه عرصه تولید صنعت از طریق ابزارهای هنری، ایجاد بستری برای شناسایی و بروز استعداد و قابلیت‌های هنری، پشتیبانی و حمایت از تولید با محتوای جذاب و فاخر در زمینه تولید ملی و جلب توجه آحاد مردم به نقش ارزنده حمایت از تولید ملی در جهش تولید اقتصادی برگزار می شود.
میدکو امسال برای اولین بار با ورود به حوزه هنری در جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد شرکت کرده است. شرکتی که یکی از افتخارات گروه پاسارگاد محسوب می شود.
میدکو در سال های گذشته گام های بزرگی در راستای تحقق شعارهای سال برداشته است. امسال نیز با تحقق شعار جهش تولید نقش مهمی در توسعه فعالیت های معدنی ایفا می کند.
امروز کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی یکی از دغدغه های اصلی دولت محسوب می شود. از سویی دیگر مقام معظم رهبری نیز بر جلوگیری از خام فروشی تاکید بسیار داشتند اتفاقی که با اجرای طرح های توسعه ای در حوزه معدن محقق می شود.
حال در چنین شرایطی هلدینگ مادرتخصصی میدکو با ورود به حوزه های مختلف از جمله معدن، فولاد و حتی تجهیز و ساخت کارخانه های فرآوری سنگ آهن نقش مهمی در جهش تولید، ارتقا درآمدهای بخش معدن، اشتغالزایی و رشد فرهنگی در مناطق معدنی ایفا می کند.
درواقع این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز همگام با توسعه اقتصادی گام برداشته است تا علاوه بر رشد اقتصادی، رشد فرهنگی را نیز اجرایی کند.
حضور در چنین جشنواره هنری می تواند نقش فرهنگی میدکو را پررنگ تر از گذشته کند. از سویی دیگر حضور چنین هلدینگ موفقی اعتباری برای جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد خواهد بود.
حضور میدکو می تواند رقابت در این جشنواره را سخت کند زیرا این شرکت در تمامی فعالیت های گذشته خود موفق عمل کرده است.
از فیلمسازان حرفه‌ای و باتجربه در کنار جوانان و فیلمسازان در این جشنواره با یک شرکت معدنی وارد رقابت خواهند شد. شرکتی که در حوزه اقتصادی کارنامه درخشانی دارد و می تواند در حوزه فیلم نیز تجربه ای درخشان از خود به جای بگذارد.
حضور میدکو در این جشنواره می تواند الگویی خوبی برای دیگر شرکت های بزرگ معدنی باشد. حضورشرکت های معدنی در جشنواره های فرهنگی حمایت از بخش هنر است. اتفاقی که پیش از این رخ نداده و می تواند مورد توجه فعالان هنری قرار بگیرد.
با چنین اقدامی بخش معدن در توسعه فرهنگی و هنری نیز نقش آفرینی خواهد کرد. اما از سویی دیگر بخش معدن و صنایع معدنی حرف های ناگفته زیادی دارد که می تواند به واسطه هنر به گوش جامعه برسد. ناگفته هایی که می تواند مشکلات بخش معدن را به گوش مسئولان برساند.
درواقع حضور شرکت های معدنی در جشنواره های هنری مثل فیلم کوتاه پاسارگاد گامی در جهت رفع مشکلات خواهد بود. همانطور که بسیاری از مشکلات اجتماعی در فیلم ها به تصویر کشیده می شود، مشکلات حوزه معدن، کارگران، ایمنی و… از موضوعاتی است که می تواند به واسطه جشنواره فیلم کوتاه پاسارگار و با حضور میدکو به نمایش و به گوش مسئولان برسد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات