صنعت کار » رقم پرداختی رونق تولید از مرز 20 هزار میلیارد تومان گذشت

از ابتدای سال گذشته

رقم پرداختی رونق تولید از مرز ۲۰ هزار میلیارد تومان گذشت

رقم پرداختی در طرح رونق تولید از ابتدای سال گذشته تا پنجمین روز از خرداد امسال از مرز ۲۰ هزار میلیارد تومان گذشت.

به گزارش صنعت کار، تا پایان سال ۱۳۹۶ و در قالب “طرح رونق” تولید ۴۲ هزار و ۴۰۵ بنگاه تولیدی ثبت نام کردند که از این تعداد در زمان مذکور به ۲۷ هزار و ۹۳۸ واحد تولیدی مبلغی معادل ۱۸ هزار میلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان پرداخت شد؛ طرحی که جهت اجرا در سال جاری نیز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال شده و در انتظار تصویب توسط این ستاد و ابلاغ آن از سوی معاون اول رییس جمهوری است.

بنا بر اطلاعاتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار قرار گرفته است، با توجه به اینکه طرح رونق تولید در سال جاری به صورت مجزا از طرح سال گذشته کلید نخورده و همچنان به عنوان دنباله طرح قبلی در حال اجراست، تاکنون ۲۸ هزار و ۸۳۹ واحد تولیدی و صنعتی رقمی معادل ۲۰ هزار و ۴۳۱ میلیون تومان دریافت کرده‌اند.

با تفکیک رقم پرداختی در طرح رونق تولید طی سال گذشته و دو ماهه سال جاری می‌توان دریافت که طی حدود دو ماهه اخیر رقمی معادل هزار و ۵۷۹ میلیارد تومان به ۹۰۱ واحد تولیدی و صنعتی پرداخت شده است.

گفتنی است، سال ۱۳۹۶ دومین سالی بود که شبکه بانکی برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و تامین مالی ویژه برای تولید ورود کرد تا در کنار تسهیلات عمومی که به بخش مختلف اقتصادی در طول سال پرداخت می‌شود، این بخش‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد و از سهم مشخصی برخوردار شوند؛ بنابراین قرار بر این شد تا اعتباری معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان جهت پرداخت ۱۰ هزار واحد صنعتی در نظر گرفته شود که تا پایان سال گذشته در مجموع به ۲۷ هزار و ۹۳۸ واحد تولیدی مبلغی معادل ۱۸ هزار میلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان پرداخت شد. حال این رقم تا پایان پنجمین روز از خردادماه سال ۱۳۹۷ به رقمی معادل ۲۰ هزار و ۴۴۳ میلیون تومان رسیده است.

منبع: ایسنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات