صنعت کار » بازنگری در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس های جدید

معاون طرح و برنامه خبر داد:

بازنگری در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس های جدید

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با توجه به ضرورت رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب و کار و حمایت از سرمایه‌گذاری جدید در سالی که توسط مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده است، بازنگری در دستورالعمل اعمال محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس برای سرمایه‌گذاری‌های جدید به سازمان های استانی ابلاغ شد.

به گزارش صنعت کار، سعید زرندی گفت : در سال ۹۵ برای صدور جواز تاسیس ۸۶ فعالیت صنعتی، حداقل ظرفیت تعیین شده بود که سرمایه گذارانی که می خواستند جواز بگیرند باید آن را رعایت می کردند و پایین تر از ظرفیت های اعلام شده جوازی صادر نمی شد.

وی افزود: براساس درخواست سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانی و تقاضاهای واصله از سوی سرمایه‌گذاران جدید (عمدتاً کوچک و متوسط) نقاط ضعف و قوت ابلاغیه مذکور در جلسات متعدد و به‌صورت جامع بررسی‌ شد.

معاون طرح و برنامه گفت: تعداد رشته فعالیت‌های مشمول محدودیت فوق، از ۸۶ رشته فعالیت، به ۱۶ رشته فعالیت که رعایت حداقل ظرفیت تولید به‌دلیل اهمیت رقابت‌پذیری این صنایع، اجتناب‌ناپذیر است، کاهش یافته و به سازمان‌های استانی ابلاغ گردید.

زرندی تاکید کرد: البته از سازمان های استانی می خواهیم که درغالب توصیه به سرمایه گذاران جدید در خصوص رعایت حداقل ظرفیت این رشته ها عمل کنند اما دیگر محدودیت صدور جواز نخواهیم داشت.

 

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات