صنعت کار » خانواده تیبا نان آور گروه سایپا/ حفظ تیراژ تولید علی رغم توقف تولید پراید

خانواده تیبا نان آور گروه سایپا/ حفظ تیراژ تولید علی رغم توقف تولید پراید

تازه ترین گزارش منتشر شده از فعالیت ماهیانه گروه خودروسازی سایپا در کدال از توقف تولید ۵ خودرو حکایت دارد و بیشترین میزان فروش در این‌مدت به خانواده تیبا اختصاص داشته است.

به گزارش صنعت کار، بر اساس ان گزارش تعداد خودروی به فروش رفته در یک ماه منتهی به مهرماه ۲۱ هزار و ۸۸۳ دستگاه از محصولات پراید، تیبا، آریو و وانت ۱۵۱به فروش رسیده که مبلغی معادل ۱۰ هزار میلیارد و ۶۸۴ میلیون و ۵۵۲ هزار ریال بوده است.

در این مدت سه هزار و ۸۱ دستگاه از خانواده پراید به ارزش ۹۴۹ میلیون و ۶۸۶ هزار ریال به فروش رسیده و تولید این خودرو در مهرماه همچون ماه های گذشته به دلیل توقف تولید صفر بوده است. در این میان ۲۱ هزار و ۵۵۶ دستگاه خودرو از خانواده تیبا به تولید رسیده که معادل ۱۶ هزار و ۸۷۹ دستگاه از آن به فروش رفته که معادل ۸ هزار میلیارد و ۵۸۷ میلیون و ۷۷۷ هزار ریال را به خود اختصاص داده که نشان می دهد این خانواده سهم بالایی از میزان فروش گروه خودروسازی سایپا داشته است.
آمار نشان می دهد که تولید سراتو و چانگان در مهرماه ۹۹ متوقف شده و آریو دیگر محصول این گروه خودروسازی نیز هرچند با توقف تولید روبرو بوده اما تنها ۴ دستگاه از آن به فروش رفته است. در همین حال برلیانس نیز از جمله خودروهایی بوده که تولید آن در این ماه صفر بوده است.
تولید وانت ۱۵۱ نیز در مهرماه به دو هزار و ۲۴۲ دستگاه رسید که هزار و ۹۱۹ دستگاه از آن به فروش رسید و رقمی معادل یک هزار میلیارد و ۱۰۷ میلیون و ۸۳۹ هزار ریال را نصیب این گروه خودروسازی کرد.
این روند نشان می دهد که خانواده تیبا بیشترین میزان تولید و فروش خودرو را به خود اختصاص داده و رکورددار کسب درآمد برای سایپا بوده است.
در همین حال نگاهی به آمار تولید گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال مالی تا پایان مهرماه در مجموع به ۲۲۲ هزار و ۵۳۹ دستگاه خودرو رسیده که آورده ۷۲ هزار میلیارد و ۵۹۸ میلیون و ۴۸۲ هزار ریالی برای این گروه خودروسازی به همراه داشته است.
در ۷ ماهه امسال بیشترین میزان تولید به خانواده پراید اختصاص داشته چرا که همزمان با برنامه ریزی جهت توقف تولید این خودرو، این گروه خودروسازی باید نسبت به انجام تعهدات خود اقدام می کرد از این رو ۹۶ هزار و و ۴۸ دستگاه از تولیدات این گروه خودروسازی به این خودرو اختصاص یافت البته رقم فروش این خودرو معادل ۱۰۷ هزار و ۷۳۹ دستگاه خودرو بوده که بالاترین میزان تولید این گروه خودروسازی بوده است.
این میزان تولید ۲۸ هزار میلیارد و ۹۱ میلیون و ۲۱۸ هزار ریال برای گروه خودروسازی درآمد به همراه داشته است.
در هفت ماهه امسال ۹۱ هزار و ۶ دستگاه خودرو از خانواده تیبا به تولید رسیده و ۹۷ هزار و ۵۴۳ دستگاه خودرو نیز به فروش رسیده که ۳۲ هزار میلیارد و ۲۶۲ میلیون و ۳۴۹ عایدی برای سایپا به همراه داشته است.
مجموع تولید سراتو در هفت ماهه امسال که از جمله خودروهایی است که تولید آن در مهرماه متوقف شده به سه هزار و ۶۳۰ رسیده و مبلغ فروش آن در این مدت به ۵ هزار میلیارد و ۵۷ میلیون و ۷۹۲ هزار ریال رسیده در همین حال چانگان که شرایط مشابهی با سراتو دارد نیز درآمد سه هزار میلیارد و ۲۸۳ میلیون و ۴۶۲ هزار ریالی به همراه داشته است. تولید هفت ماهه آریو نیز به ۳۷۴ دستگاه رسید که با احتساب تولیدات قبلی میزان فروش این خودرو به ۷۳۶ دستگاه رسید که ۴۳۵ میلیون و ۳۰۱ هزار ریال درآمدزایی به همراه داشت.
بررسی روند تولید این گروه خودروسازی در هفت ماهه امسال نشان می دهد که با توقف تولید ۵ مدل خودرو از سبد محصولات سایپا، فشار درآمدزایی بر روی خانواده تیبا است که این امر ضرورت توجه به تنوع محصول در این گروه خودروسازی را بیش از پیش می کند.
منبع: خودروکار
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات