صنعت کار » انتقال 1.5 میلیون متر مکعب آب خلیج فارس برای مصارف صنعتی و شرب

به گزارش «صنعت کار» انجام شد:

انتقال ۱٫۵ میلیون متر مکعب آب خلیج فارس برای مصارف صنعتی و شرب

طرح انتقال آب خلیج فارس در سه محور شیرین‌سازی، لوله‌گذاری و خط انتقال و تامین برق، نهایتا 70 پروژه کوچک به اجرا درآمد.

به گزارش صنعت کار، یاری، مدیرعامل شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس در مراسم افتتاح فاز نخست طرح ملی انتقال آب خلیج فارس به مناطق کویری، اظهار کرد: این طرح با حمایت دولت تدبیر و امید، وزارت صمت و سرمایه گذاری سه شرکت گل گهر، مس سرچشمه و چادرملو اجرا شد.

وی ادامه داد: این طرح با هدف تصفیه ۱٫۵ میلیون متر مکعب آب در روز از خلیج فارس به مناطق مرکزی کشور برای مصارف صنعتی، کشاورزی و شرب اجرا شده است.

به گفته یاری،  فاز نخست این طرح با هدف نهایی تصفیه ۶۰۰ هزار متر مکعب در روز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: این طرح بزرگ‌ترین پروژه انتقال آب در خاورمیانه ایران از طریق شیرین‌‎سازی آب دریا خواهد بود.طرح انتقال آب خلیج فارس در سه محور شیرین‌سازی، لوله‌گذاری و خط انتقال و تامین برق، نهایتا ۷۰ پروژه کوچک به اجرا درآمد.

به گزارش صنعت کار، قطعه نخست انتقال آب از تاسیسات آب شیرین کن گل گهر به طول ۳۰۵ کیلومتر خواهد بود. قطعه دوم انتقال از گل گهر به مس سرچشمه به طول ۱۵۰ کیلومتر و همچنین قطعه سوم انتقال از مس سرچشمه تا صنایع فولادی اردکان ۳۶۰ کیلومتر و انشعاب صنایع معدنی چادرملو ۱۵۰ کیلومتر خواهد بود.

در بخش تاسیسات آب شیرین کن در فاز نخست به مقدار ۱۸۰ میلیون متر مکعب در سال و ظرفیت تولید آن سالانه ۶۵۰ میلیون متر مکعب خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات