صنعت کار » آشتی صنعت و طبیعت با انتقال آب خلیج فارس

به گزارش «صنعت کار» غریب پور اظهار کرد:

آشتی صنعت و طبیعت با انتقال آب خلیج فارس

رییس هیات عامل ایمیدرو بیان کرد: با افتتاح طرح انتقال آب خلیج فارس، صنایع معدنی فصل جدیدی از تامین زیرساخت را رقم زدند.

به گزارش صنعت کار، خدادادغریب‌پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم بهره برداری از فاز نخست انتقال آب از خلیج فارس به مناطق کویری اظهار کرد: صنایع معدنی در بخش فولاد، مس، آلومینیوم و… در سال جاری شاهد جهش تولید بوده‌اند.

وی تصریح کرد: این طرح  آشتی صنعت و طبیعت است.

رییس هیات عامل ایمیدرو در ادامه بیان کرد: فاز اول طرح، انتقال آب خلیج فارس را به ارتفاع یک هزار و ۸۰۰ متر در گل‌گهر سیرجان، دو هزار و ۷۰۰ متر مس کرمان و یک هزار و ۱۰۰ متر معادن چادرملو خواهد رساند.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با افتتاح طرح انتقال آب خلیج فارس، صنایع معدنی فصل جدیدی از تامین زیرساخت را رقم زدند.

غریب پور اضافه کرد: صنایع معدنی در کنار مردم در حفاظت از آب شرب و حفاظت از آب‌های زیرمینی هستند.

به گفته رییس هیات عامل ایمیدرو،  ۲۰۰ پیمانکار بومی در پروژه فعالیت می‌کردند و بومی‌سازی را در این پروژه رقم زدند.

وی افزود: طرح انتقال آب خلیج فارس به صنایعی منتقل می‌شود که ۴۲ درصد از کنسانتره سنگ‌آهن کشور و ۸۰ درصد کاتد را تامین می‌کنند.

به گزارش صنعت کار، قطعه نخست انتقال آب از تاسیسات آب شیرین کن گل گهر به طول ۳۰۵ کیلومتر خواهد بود. قطعه دوم انتقال از گل گهر به مس سرچشمه به طول ۱۵۰ کیلومتر و همچنین قطعه سوم انتقال از مس سرچشمه تا صنایع فولادی اردکان ۳۶۰ کیلومتر و انشعاب صنایع معدنی چادرملو ۱۵۰ کیلومتر خواهد بود.

در بخش تاسیسات آب شیرین کن در فاز نخست به مقدار ۱۸۰ میلیون متر مکعب در سال و ظرفیت تولید آن سالانه ۶۵۰ میلیون متر مکعب خواهد بود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات