صنعت کار » قیمت طلای سیاه به بالای ۴۰ دلار بازگشت

قیمت طلای سیاه به بالای ۴۰ دلار بازگشت

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۳۱ دقیقه امروز (دوشنبه، ۱۹ آبان‌ماه) با ۸۰ سنت افزایش به ۴۰ دلار و ۲۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۸۴ سنت افزایش به ۳۷ دلار و ۹۸ سنت رسید.

به گزارش صنعت كار، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز جمعه (۱۶ آبان‌ماه) ۳۹ دلار و ۴۷ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۳۷ دلار و ۱۴ سنت بود.

قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی بیش از ۲ درصد افزایش یافت و قیمت شاخص نفت خام برنت به بیش از ۴۰ دلار برای هر بشکه رسید. پس از آنکه جو بایدن اکثریت آرا را در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به خود اختصاص داد، تمایل به ریسک در بازار افزایش یافت و نگرانی درباره آثارافزایش شیوع ویروس کرونا بر تقاضای سوخت را تحت تاثیر قرار داد.

مایکل مک‌کارتی، تحلیلگر ارشد مؤسسه سی‌ام‌سی سیدنی، در این باره گفت: تمایل به ریسک در معامله‌های امروز صبح زیاد است. این مسئله نشان‌دهنده افزایش اطمینان از ریاست جمهوری جو بایدن است، این در حالی است که حزب جمهوریخواه کنترل سنا را حفظ خواهد کرد.

وی افزود: نتیجه انتخابات از نظر بازار ایده‌آل است. هیچ یک از دو حزب کنگره را کنترل نمی‌کنند، بنابراین هم جنگ‌های تجاری و هم مالیات‌های بیشتر به‌طور عمده‌ای از دستور کار خارج شده‌اند.

 

منبع: شانا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات