صنعت کار » اثرات واکسن کرونا بر طلا کمرنگ شد/ افزایش 26 دلاری طلا پس از شب ریزشی

اثرات واکسن کرونا بر طلا کمرنگ شد/ افزایش ۲۶ دلاری طلا پس از شب ریزشی

پس از اینکه قیمت طلا دیروز به علت پیشرفت در اثربخشی واکسن کرونا بیش از 70 دلار کاهش یافت، امروز به علت تمرکز بر احتمال اجرای محرک های مالی بیشتر برای احیای اقتصاد جهان، بیش از یک درصد افزایش یافت.

به گزارش صنعت کار،پس از اینکه قیمت طلا در روز گذشته به شدت کاهش یافت، امروز به علت اینکه بار دیگر تمرکز بر احتمال اجرای محرک های مالی بیشتر برای احیای اقتصاد جهان بیشتر شده است، بیش از یک درصد افزایش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۲۵٫۶۹ دلار افزایش یافت و ۱۸۸۸٫۷۳ دلار فروخته شد. قیمت طلا روز گذشته ۵٫۲ درصد بیش از ۷۰ دلار ریزش کرده بود.

شرکت داروسازی فایزر، روز گذشته  اعلام کرد آزمایش های این شرکت نشان داده که بیش از ۹۰ درصد واکسن آن موثر واقع شده است.

لاچلان شوآ، رئیس بخش کالاهای اساسی بانک ملی استرالیا گفت بعید است، بانک های مرکزی موضع شان در کوتاه و میان مدت را تغییر دهند زیرا گسترش واکسن و بهبود اقتصادی، تورم و بازار کار زمان بر است.

درحالی که خوش بینی در مورد واکسن، ریسک پذیری در بازار را افزایش داده است، بلاتکلیفی همچنان، تاثیر افزایش مبتلایان کووید ۱۹ در آمریکا و اروپا را به رخ می کشد.

استفان اینس، استراتژیست ارشد بازار گفت: «من هنوز فکر می کنم محرک های بیشتری اجرا شود و فدرال رزرو نرخ بهره بانکی را پایین نگه دارد…برای همین است بازار هنوز طلا را حفظ می کند.»

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات