صنعت کار » برنامه نصب سنگ شکن و سلول های فلوتاسیون فاز نخست کارخانه فرآوری “مهدی آباد” از یک ماه آینده

برنامه نصب سنگ شکن و سلول های فلوتاسیون فاز نخست کارخانه فرآوری “مهدی آباد” از یک ماه آینده

قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: برنامه نصب "سنگ شکن" و "سلول های فلوتاسیون" فاز نخست کارخانه فرآوری از یک ماه دیگر آغاز می شود.

به گزارش صنعت کار،عباس نعیمی که به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه پایش اقدامات طرح تجهیز معدن و احداث کارخانه های معدن سرب و روی مهدی آباد سخن می گفت، تصریح کرد: این کارخانه در این فاز دارای ۲۶ سلول جدایش سرب و روی است.

عضو هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه مجتمع مهدی آباد، بزرگ ترین آسیا صنعت سرب و روی ایران را در اختیار خواهد داشت، گفت: اخیرا اجرای عملیات فونداسیون بخش آسیا فاز یک نیز آغاز شده است.
وی میزان کل حجم بتن ریزی فاز یک را ۲۰هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: تاکنون ۸هزار متر معکب بتن ریزی انجام شده است.
این عضو هیات عامل ایمیدرو درباره امکانات زیربنایی طرح گفت: خط انتقال آب این مجتمع ( از یزد) به طول ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود که تاکنون عملیات لوله گذاری ۹۲کیلومتر آن انجام شده است. وی یادآور شد: در حال حاضر اجرای مخازن ابتدا و انتهای خط انتقال آب در دستور کار قرار دارد.

نعیمی همچنین درباره بخش برق کارخانه نیز اظهار داشت: کل سه فاز (احداث کارخانه های فرآوری) به ۸۰مگاوات برق نیاز دارد که ۲۵مگاوات آن باید در فاز اول تامین شود. وی در ادامه گفت: ترانس کارخانه فراوری نیز توسط سازنده داخلی، در حال ساخت است.
در این جلسه امین صفری مدیر مجتمع سرب و روی و باریت مهدی آباد،‌ نیز گزارشی از جزئیات اجرای برنامه فاز یک در بخش های زیربنایی،‌ بتن ریزی، ساخت و نصب تجهیزات و همچنین فعالیت در معدن ارایه شد. به گفته صفری، در بخش معدن نیز تاکنون ۷۱ میلیون تن باطله برداری انجام شده و تنها یک پله دیگر تا دستیابی به خاک سولفیدی باقی مانده است.
“فاز نخست کارخانه فراوری روی” مجتمع سرب و روی و باریت مهدی آباد طبق پیش بینی ها در سال ۱۴۰۰ راه اندازی خواهد شد. ظرفیت فاز نخست، تولید ۲۰۰هزار تن کنسانتره سولفیدی روی است.

 

منبع: ایمیدرو

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات