صنعت کار » ایده‌ جدید بانک مهر ایران برای استفاده مستمر از تسهیلات قرض‌الحسنه

ایده‌ جدید بانک مهر ایران برای استفاده مستمر از تسهیلات قرض‌الحسنه

در طرح «اندوخته اجتماعي» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران متقاضیان می‌توانند با پس‌انداز مبالغ اندک خود به‌صورت ماهانه، بیش از یک بار وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

به گزارش صنعت کار،  این بانک در راستای تأمین رفاه حال مشتریان و بهره‌گيري از منابع قرض‌الحسنه و کمک‌هاي جمعي افراد برای رفع احتياجات ضروري هموطنان، اقدام به اعطاي تسهيلات قرض‌الحسنه در قالب طرح اندوخته اجتماعي کرده است.

جامعه هدف در این طرح شامل همه افراد و مشتریان حقيقي می‌شود که متقاضي دريافت تسهيلات قرض‌الحسنه خرد به‌صورت دوره‌اي و بر اساس پس‌اندارهای کوچک خود هستند. کافی است با افتتاح حساب و انتخاب مبلغی به‌عنوان حق عضویت و واريز آن به‌صورت مستمر ماهانه به حساب خود، مطابق با شرايط و ضوابط اعلامي، علاوه بر استفاده از خدمات بانک مهر ایران، از تسهيلات قرض‌الحسنه این طرح بهره‌مند شوید.

 

مخاطبان این طرح چه کسانی هستند؟

جامعه هدف در این طرح، همه سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌ها و اداراتی هستند که کاركنان آن‌ها، خواهان واریز مبالغ مستمر ماهیانه به حساب خود و متقاضي دريافت تسهيلات قرض‌الحسنه به صورت دوره‌ای باشند. البته متقاضیان می‌توانند در این طرح به‌صورت انفرادی نیز شرکت کنند.

در صورت تمایل کارکنان، سازمان مربوطه می‌تواند از طریق انعقاد تفاهمنامه و افتتاح حساب برای کارکنان متقاضی، نسبت به تجمیع و واريز مبالغ ایشان و واریز به‌صورت مستمر ماهانه برای کارسازي در حساب افراد اقدام کند. کارکنان سازمان می‌توانند مطابق با شرايط و ضوابط اعلامي، علاوه بر استفاده از خدمات بانک مهر ایران، تسهيلات قرض‌الحسنه را در چارچوب اين طرح دریافت کنند.

برای شرکت در طرح و واریز مبالغ پس‌انداز مستمر ماهانه، متقاضیان فردی و سازماني بايد نسبت به افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز ويژه مربوط به طرح اندوخته اجتماعي اقدام کنند.

 

مزایای طرح اندوخته اجتماعی

از جمله مزایای این طرح، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه پس از گذشت حداقل ۴ ماه از زمان واریز نخستین حق عضویت به حساب سپرده اندوخته اجتماعی و واریز مستمر ماهانه در این مدت است. مزیت دیگر امکان پس‌انداز مبالغ خرد و برنامه‌ریزی برای استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه به‌صورت دوره‌ای و حداقل به‌اندازه ۲٫۵ برابر مبالغ واریزی و مطابق ضوابط اعلامی تا حداکثر ۵ برابر آن است.

 

پرداخت تسهیلات طرح اندوخته اجتماعی چه ضوابطی دارد؟

این تسهیلات با دریافت تضامین مطابق با بخشنامه‌های جاری بانک پرداخت می‌شود. مدت بازپرداخت اقساط این تسهیلات حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۳۶ ماه است. سقف فردی تسهیلات قابل پرداخت، مطابق با سقف مجاز اعلامی از سوی بانک مرکزی با کارمزد ۴ درصد بوده و پرداخت تسهیلات با نرخ کارمزد پایین‌تر با شرایط خاص قابل بررسی است. گفتنی است تسهیلات صرفاً به صاحب سپرده اندوخته اجتماعی قابل پرداخت است. همچنین مبلغ حق عضویت انتخابی ماهانه حداقل۲۰۰هزار ریال و حداکثر ۱۰ میلیون ريال (مضرب‌های ۱۰۰ هزار ریال) و متناسب با مدت انتخابی خواهد بود که حداکثر مدت انتخابی جهت واریز مبالغ حق عضویت نیز ۶۰ ماه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات