صنعت کار » افزایش تولید 14 کالای منتخب صنعتی در 7 ماهه 99

افزایش تولید ۱۴ کالای منتخب صنعتی در ۷ ماهه ۹۹

با وجود شرایط سخت تحریمی و محدودیت هایی که بیماری کرونا برای کسب و کارها به وجود آورد، اما خوشبختانه به همت تولیدکنندگان کشور از ۲۴ کالای منتخب صنعتی 14 کالا در ۷ ماهه امسال با افزایش تولید روبرو بوده است.

به گزارش صنعت کار، در ۷ ماهه امسال و بر اساس آمار ارایه شده از سوی دفتر آمار و فرآوری داده های وزارت صمت، تولید انواع خودرو سواری بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته و تولید محصولات دیگری در این حوزه از جمله وانت با افزایش نزدیک به ۲۳ درصدی، تولید کمباین با افزایش حدود ۴۳ درصدی و تولید تراکتور با افزایش حدود ۵ درصدی روبرو بوده است.

در این بازه زمانی در زمینه تولید داروی انسانی نیز افزایش نزدیک به ۴ درصدی داشته‌ایم.

افزایش بیش از ۲۵ درصدی تولید لاستیک خودرو

همچنین در هفت ماهه امسال تولید پودر شوینده افزایش ۳٫۵ درصدی و تولید لاستیک خودرو افزایش بیش از ۲۵ درصدی داشته است.

در این مدت تولید نئوپان با افزایش ۱۴ درصدی و فیبر با افزایش ۱٫۳ درصدی روبرو بوده است. همچنین تولید دوده افزایش ۱۵ درصدی و تولید الیاف اکریلیک افزایش نزدیک به ۲۴۴ درصدی داشته است.

در زمینه تولید نخ سیستم پنبه ای و ترکیبی الیاف مصنوعی نیز افزایش ۲۵ درصدی را شاهد بوده ایم.

افزایش حدود ۵۳ درصدی تولید ماشین لباسشویی

در حوزه لوازم خانگی نیز علیرغم اینکه شرکت‌های خارجی کشورمان را ترک کرده بودند، اما به همت جهادگران عرصه تولید، در تولید یخچال و فریزر افزایش حدود ۲۵ درصدی و در تولید ماشین لباسشویی افزایش حدود ۵۳ درصدی داشته ایم.

گفتنی است که در هفت ماهه امسال رشد دسته‌جمعی تولید برخی محصولات معدنی را نیز شاهد بودیم که در همین راستا تولید فولاد خام به مرز ۱۷ میلیون تن رسید.

 

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات