صنعت کار » عدم ارایه تسهیلات بانکی به ۳۰ رشته فعالیت صنعتی اشباع شده/ شناسایی 210 قلم کالای وارداتی مهم به عنوان فرصت های سرمایه گذاری

عدم ارایه تسهیلات بانکی به ۳۰ رشته فعالیت صنعتی اشباع شده/ شناسایی ۲۱۰ قلم کالای وارداتی مهم به عنوان فرصت های سرمایه گذاری

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت گفت: بانک‌ها به ۳۰ رشته فعالیت صنعتی که به ظرفیت اشباع رسیده اند برای سرمایه‌گذاری جدید تسهیلات بانکی نخواهند داد.

به گزارش صنعت کار، علیرضا هادی با بیان این مطلب، افزود: بیش از ۲۰ هزار کد آیسیک داریم که یک هزار و ۳۵۵ مورد از آنها به اندازه کافی سرمایه گذاری در کشور انجام شده است و در ۳۰ رشته صنعتی دسته بندی می شوند.

وی ادامه داد: بنگاهی که در یکی از این ۳۰ صنعت اشباع شده می خواهد فعالیت نماید اگر توجیه صادراتی داشته باشد، همچنان برای ما قابل حمایت است.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت اضافه کرد: همچنین حمایت ما از طرح هایی که قبلا بانکها تصویب کرده اند و دارای پیشرفت فیزیکی هستند، همچنان برقرار خواهد بود.

شناسایی ۲۱۰ قلم کالای وارداتی مهم به عنوان فرصت های سرمایه گذاری

هادی با اعلام اینکه ۲۱۰ قلم کالای وارداتی مهم از سوی وزارت صمت شناسایی شده است، ادامه داد: تولید این اقلام نیاز به سرمایه گذاری جدید یا تکمیل سرمایه گذاری های موجود دارد که این ۲۱۰ قلم به عنوان فرصتهای سرمایه گذاری معرفی شده است‌.

وی گفت: اولویتهای سرمایه گذاری در این موارد همچنین با تفکیک استانی اعلام شده است.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت در پایان بیان کرد: همچنین فهرست طرح های نیمه تمامی که آماده واگذاری یا مشارکت هستند، نیز برای جذب سرمایه گذاری ارایه شده است.

 

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات