صنعت کار » پایمال کردن حقوق سهامداران شرکت‌های فولادی

پایمال کردن حقوق سهامداران شرکت‌های فولادی

در روزهایی که دولت اعلام می کند از بورس اوراق بهادار حمایت خواهد کرد و وزیر اقتصاد و همچنین رئیس بانک مرکزی از تدابیر اتخاذ شده برای رونق بورس خبر می دهند ابلاغ این شیوه نامه مغایر با این گفته ها بوده است.

 به گزارش صنعت کار، به نظر می رسد  این شیوه نامه شرایط را برای سقوط آزاد سهام شرکت های فولادی آماده می کند؛ به راستی علت ابلاغ این شیوه نامه چیست؟ چرا هیچکس حامی سهامداران خرد این شرکتها نیست؟ در حالیکه بخش قابل توجهی از سبد سهام عدالت تشکیل شده از سهام این شرکتها است و بسیاری از مردم کشور در ماه‌های اخیر برای حفظ ارزش دارای خود به خرید سهام این شرکتها اقدام کرده اند چرا باید چنین تصمیمی گرفته شود؟

نکته قابل توجه این است که با سهمیه های تعیین شده برای شرکت‌ها توسط سازمان صمت عملا در بورس رقابتی اتفاق نخواهد افتاد و همه محصولات فولادی  را با قیمت پایه یعنی ۸۰ درصد سی آی اس خریداری خواهند کرد و این کالا یا کالای نهایی تولیدی را با قیمت آزاد به فروش می‌رسانند در حقیقت دولت با این شیوه نامه از سرمایه سهامداران خرد می‌گیرد و به سرمایه شرکت‌هایی بزرگ و سرمایه داران می افزاید.

به نظر می‌رسد اگر سهامداران شرکت‌هایی فولادی اقدامی در این زمینه انجام ندهند، به طور قطع این اتفاق خواهد افتاد و راه برای کاهش سرمایه اندک سهامداران حقیقی این شرکت‌ها هموار شده و سهامداران متضرر می‌شوند.

منبع: ایراسین

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات