صنعت کار » قدردانی از اقدامات فولاد مباركه در حوزه پدافند غیرعامل

قدردانی از اقدامات فولاد مباركه در حوزه پدافند غیرعامل

در سومین جلسه کمیته پدافند غیرعامل ایمیدرو که به‌صورت ویدئوکنفرانس و با حضور سردار جلالی، فرمانده پدافند غیرعامل کشور و خداداد غریب‌پور ،معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایمیدرو برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر از اقدامات فولاد مبارکه در حوزه پدافند غیرعامل تجلیل شد.

به گزارش صنعت کار، در این جلسه، سردار جلالی، فرمانده پدافند غیرعامل کشور، ضمن تشکر از اقدامات شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو، به‌ویژه گروه فولاد مبارکه، راهبرد کلان کشور در حوزه پدافند غیرعامل را مقاومت فعال در برابر فشار حداکثری و همه‌جانبه دانست و یکی از اهداف این کمیته در ایمیدرو را  لحاظ کردن الزامات پدافند غیرعامل در صدور موافقت اصولی با طرح‌ها و مکان‌یابی آن‌ها در کنار حفاظت از زیرساخت‌های ضروری و حیاتی برشمرد و گفت: خوشبختانه اقدامات شرکت‌های تابعه ایمیدرو در حوزه پدافند غیرعامل بسیار امیدوارکننده است.

فولاد مبارکه ضمن مدیریت شرایط، نه‌تنها در حوزه صنعت و اقتصاد کشور، بلکه در حوزه پدافند غیرعامل نیز خوش درخشیده است

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در ابتدای این جلسه، ضمن قدردانی از اقدامات فولاد مبارکه در حوزه پدافند غیرعامل گفت: خوشبختانه با وجود تمام محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا و تحریم‌های ظالمانه، این شرکت با توجه به نقش ویژه‌ای که در صنعت کشور دارد، ضمن مدیریت شرایط، نه‌تنها در حوزه صنعت و اقتصاد کشور، بلکه در حوزه پدافند غیرعامل نیز خوش درخشیده است.

غریب‌پور اقدامات فولاد مبارکه در حوزۀ صرفه‌جویی و استفاده بهینه از منابع آبی را  ارزشمند دانست و افزود: این شرکت همچنین در خصوص مقابله با بیماری کرونا نیز پیشگام بوده و قبل از آنکه از جانب ایمیدرو توصیه‌ای برای همکاری با بیمارستان‌ها دریافت کند، به‌صورت خودجوش با تأمین اکسیژن رایگان برای بیمارستان‌های درمانگر بیماران مبتلا به کرونا، به یاری مدافعان سلامت و هموطنان شتافت و در این زمینه به الگویی برای سایر صنایع بدل شد.

فولاد مبارکه  به‌خوبی تحریم‌ها و حمله‌های سایبری دشمن را مدیریت کرده است

در این جلسه، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات گروه فولاد مبارکه در حوزه پدافند غیرعامل گفت: این گروه یکی از سرمایه‌های بزرگ ملی و استراتژیک صنعت کشور است و با تولید حدود نیمی از فولاد کشور تأثیر قابل‌توجهی بر رونق اقتصادی و توسعۀ صنعتی و اقتصادی کشور دارد. این شرکت همچنین با تأمین مواد اولیه بیش از ۳هزار کارخانه و کارگاه تولیدی کشور، در استقلال و رونق اقتصادی، قطع وابستگی به بیگانگان و جهش تولید نقش محوری دارد.

به گفته مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، این مجموعه عظیم به‌خوبی تحریم‌ها و حمله‌های سایبری دشمن را مدیریت کرده و با رعایت دستورالعمل‌های حوزه پدافند غیرعامل و همچنین شیوه‌نامه‌های بهداشتی در زمینۀ بیماری کرونا، نه‌تنها در این وضعیت متوقف نشده، بلکه به رکوردهای متعدد تولید نیز دست یافته است.

وی همچنین به صرفه‌جویی‌های صورت‌گرفته در مصارف آب و انرژی اشاره کرد و گفت: فولاد مبارکه در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری‌های کلان در زمینه استفاده بهینه از منابع آبی و انرژی خوش درخشیده است که از آن جمله می‌توان به جمع‌آوری، تصفیه و بازچرخانی پساب‌های صنعتی و شهری در چرخه تولید شرکت اشاره کرد.

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به تحریم‌های مستقیم و چندباره آمریکا علیه شرکت فولاد مبارکه، اقدامات انجام‌شده در حوزه بومی‌سازی را بسیار راه‌گشا و برگ برنده این شرکت در حوزه پدافند غیرعامل برشمرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مساعدت‌های گروه فولاد مبارکه به بیمارستان‌ها و شبکه بهداشت و درمان کشور برای خرید و تأمین تجهیزات پزشکی و مواد ضدعفونی‌کننده و همچنین تأمین اکسیژن رایگان بیمارستان‌های مختلف استان اصفهان و برخی استان‌های هم‌جوار با هزینۀ چند ده میلیارد تومانی به‌عنوان اقدامات دیگر این گروه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی یاد کرد.

گفتنی است در این نشست غیرحضوری برخی از مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو نیز با ارائه گزارش‌های جداگانه‌ای دستاوردهای خود در حوزه پدافند غیرعامل را تشریح کردند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات