صنعت کار » آخرین وضعیت قیمت جهانی طلا /کاهش قیمت هر اونس طلا به ۱۸۰۷ دلار

آخرین وضعیت قیمت جهانی طلا /کاهش قیمت هر اونس طلا به ۱۸۰۷ دلار

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۶ درصد کاهش به ۱۸۰۷ دلار و ۴۳ سنت رسید.

به گزارش صنعت کار، در حالی که افزایش خوش بینی ها نسبت به تولید واکسن کرونا موجب تمایل سرمایه گذاران به بازارهای پرریسک و خروج از بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز کاهش داشت و در مسیر ثبت سومین هفته کاهشی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۴۶ درصد کاهش به ۱۸۰۷ دلار و ۴۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با ۰٫۰۱ درصد رشد به ۱۸۱۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون ۳٫۳ درصد افت داشته است. در حالی که سوالات جدیدی در مورد میزان موفقیت آزمایش های اولیه واکسن کرونای ساخت شرکت آسترازنکا مطرح شده است که می تواند شانس این واکسن برای کسب مجوز سریع توزیع در آمریکا و اروپا را کاهش دهد، ارزش سهام در بازارهای آسیایی روز جمعه در نزدیکی بالاترین رقم های ثبت شده تثبیت شد.

کیل رودا تحلیلگر بازار طلا در موسسه رودا مارکتس گفت: «فکر نمی کنم تردید در مورد موثر بودن واکسن کرونای شرکت آسترازنکا تغییری در نگاه بازارها نسبت به زمان توزیع واکسن ایجاد کند.

رودا افزود، سرمایه گذاران در حال متقاعد شدن در مورد این نکته هستند که ترمیم اقتصادی در سال ۲۰۲۱ سرعت خواهد گرفت و همین مسئله سبب شده تا بسیاری از سرمایه ها از بازار طلا خارج شوند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

کرمان موتورخودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدماتعصر خدماتعصر خدماتهای بانك