صنعت کار » نباید از تفکر دنیا عقب ماند/رشد تولید در شرکت ملی مس/ افزایش 255 درصدی نماد «فملی»

سعد محمدی در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس اعلام کرد:

نباید از تفکر دنیا عقب ماند/رشد تولید در شرکت ملی مس/ افزایش ۲۵۵ درصدی نماد «فملی»

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مس به صورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش صنعت کار، سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در مجمع با اشاره به میزان تولید ۸  ماهه این شرکت اظهار کرد: میزان تولید هشت ماهه سال جاری برای تولید کاتد مس با ۶ درصد رشد، ۱۸۳۳۰۰ تن و برای آند مس با ۹ درصد رشد، ۲۳۵۴۰۰ تن بوده است. همچنین در بخش کنسانتره مس با ۶درصد رشد ۸۰۴۴۷۹ تن بوده است.

وی تصریح کرد: نماد «فملی» با افزایش ۲۵۵ درصدی نسبت به ابتدای ۹۹ سود خوبی حاصل کرده است. افت و خیز قیمت در سال ۲۰۲۰ تا بیستم نوامبر در بازه ۴۶۱۷ تا ۷۱۷۸دلار بر تن در نوسان بود که متوسط قیمت تا تاریخ مذکور ۶۰۰۳ دلار بر تن است.

به گفته سعد محمدی، در هشت ماهه سال جاری به لحاظ تولید و سود روندی سعودی ثبت شده است.

وی همچنین با اشاره به موضوع اکتشاف، افزود : اکتشاف باید به «امکان بهره برداری» تبدیل شود و به دنبال تغییر الگوی رفتاری هستیم تا با تکیه بر دانش روز دنیا امکان آن را فراهم خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران بیان کرد:رتبه بندی صنعت مس ایران در سال ۲۰۲۰ در تولیدات معدنی در آسیا ۴ و‌ دنیا ۱۵ است. این رتبه برای تولیدات ذوب در آسیا ۵ و در دنیا ۱۴ است برای تولیدات مس پالایش شده نیز در آسیا ۶ و دنیا ۱۷ است.

براساس آمارهای اعلام شده از سوی مدیر عامل شرکت ملی مس، تولید کنسانتره مس در مجتمع‌های سه‌گانه سرچشمه، شهربابک و سونگون تا پایان آبان‌ماه سال ۱۳۹۹،  تحقق ۷۱ درصدی نسبت به برنامه سال پیش‌بینی شده داشته است.

سعد محمدی اظهار کرد: در هشت ماهه ابتدایی امسال در مجموع ۱۹۵ هزار و ۲۳۱ تن مس محتوی معدنی تولید که در مقایسه با برنامه رشد ۳ درصدی داشته است. همچنین در این بازه زمانی، درمجموع ۱۱۷میلیون و  ۹۹۴ هزار تن سنگ معدن استخراج کرده است که نسبت به برنامه ۱۱۴ میلیون و ۹۶۲ هزار تنی امسال ۳ درصد رشد داشته است.

سعد محمدی تاکید کرد: نباید از تفکر دنیا برای سرمایه گذاری عقب بمانیم.

وی درباره طرح‌های توسعه‌ای معدن مس درآلو، معدن مس دره‌زار، چاه فیروزه و فلوتاسیون سرباره، تصریح کرد:  با بهره‌برداری از این طرح ها به ظرفیت تولیدی مجتمع مس سرچشمه افزوده خواهد شد و اشتغال‌زایی چشمگیری در استان کرمان شکل می گیرد.

سعدمحمدی، در این مجمع با اشاره به میزان کلی فروش نیز بیان کرد: کل فروش شرکت مس تا پایان آبان‌ماه سال جاری با همت و تلاش تمامی پرسنل صنعت مس به عدد ۲۳ هزار و ۸۵ میلیارد تومان رسید. کل فروش سال گذشته شرکت مس برابر با ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بود در حالی که شرکت مس در هشت‌ماه سال ۹۹ موفق به فروش بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان شد.

به گفته وی، فروش هشت‌ماهه شرکت ملی صنایع مس ایران در سال گذشته برابر با ۱۳ هزار و ۹۸۲ میلیارد تومان بوده است، این میزان فروش، رشد ۷۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

براساس آمارهای منتشر شده شرکت ملی مس در آبان‌ماه موفق به کسب درآمد ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۲۷ درصدی داشته است. میزان فروش شرکت مس در آبان‌ماه سال گذشته ۱۶۹۲ میلیارد تومان بوده است.

سعد محمدی در این مجمع تاکید کرد: افزایش درآمد شرکت مس برخلاف بسیاری از شرکت‌های دیگر تنها ناشی از نرخ تسعیر ارز نیست و بخشی از این افزایش درآمد بر پایه افزایش در تولید و فروش شکل گرفته است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات