صنعت کار » افزایش سطح كمی و كیفی پوشش بیمه‌نامه‌ها

افزایش سطح كمی و كیفی پوشش بیمه‌نامه‌ها

در تقویم رسمی کشور 13 آذرماه به‌عنوان روز بیمه نام‌گذاری شده است. به این مناسبت سید علی پزشک، مدیر امور نهادها و ذینفعان مالی شرکت فولاد مبارکه، در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار داشت: تمامی اموال و دارایی‌های شرکت فولاد مبارکه شامل کلیه خطوط تولیدی و ستادی و مجموعه انبارها و دفاتر شرکت در سطح کشور با سرمایه بیش از 25 هزار میلیارد ریال دارای پوشش بیمه آتش‌سوزی است. این بیمه‌نامه‌ها متناسب با مخاطرات و ریسک‌های هر واحد ارزیابی و پوشش‌های لازم صادر شده است.

به گزارش صنعت کار، مدیر امور نهادها و ذی‌نفعان مالی شرکت فولاد مبارکه افزود: تمامی مکانیسم‌ها و ماشین‌آلات کارگاهی شرکت اعم از تولیدی و کمک‌تولیدی (ناوگان سنگین و نیمه‌سنگین) نیز دارای پوشش مسئولیت مدنی و مهندسی است و خودروها و وسایط نقلیۀ سبک نیز پس از استعلام و به‌روزرسانی فهرست اطلاعات دارایی‌ها از مراجع ذی‌صلاح، مشمول صدور بیمه‌های شخص ثالث و بدنه با تعهدات روز می‌گردند.

پزشک در ادامه گفت: تمامی مراکز تفریحی و مجموعه‌های آبی شرکت شامل استخر فولاد مبارکه و استخرهای مرکز باغ فردوس هم به لحاظ پوشش مسئولیت مدنی مسئولین و ناجیان شاغل و هم به لحاظ آتش‌سوزی، بیمه‌نامه دارند.

وی همچنین به دارا بودن پوشش مسئولیت مدنی آسانسورها و جرثقیل‌های سقفی شرکت فولاد مبارکه با تعهدات مالی مناسب اشاره و خاطرنشان کرد: پیرو دیدگاه مدیریت عالی شرکت در حفظ کرامت انسانی و خدمات‌رسانی به همکاران معزز، پوشش بیمه‌نامه آتش‌سوزی منازل مسکونی کارکنان و همچنین پوشش عمر و حادثه جهت بیمه‌شدۀ اصلی و خانواده و در قالب رشته آتش‌سوزی منازل کارکنان و پوشش عمر و حوادث کارکنان و خانواده ایشان در نظر گرفته شده است.

سید علی پزشک در توضیح بیمه آتش‌سوزی منازل کارکنان گفت: این رشته پس از رایزنی‌های صورت‌گرفته با شرکت‌های بیمه‌ای به‌عنوان یک پوشش با هدف خدمت به کارکنان شرکت در نظر گرفته شده است. پوشش بیمه آتش‌سوزی منازل کارکنان بدون پرداخت حق بیمه از سوی آنان صادر شده و در صورت بروز حادثه با موضوع خطرات اصلی (آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار) منازل آنان دارای پوشش حریق خواهد بود.

وی در ادامه از افزایش صددرصدی حد پرداخت خسارت در این رشته در مقایسه با سال‌های گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: حد پرداخت خسارت از ۳۰۰ میلیون ریال به ۶۰۰ میلیون ریال ارتقا یافته و مدارک مالکیت منزل مسکونی در زمان وقوع حادثه باید به شرکت بیمه ارائه شود. کارکنان شرکت باید جهت بهره‌مندی از این پوشش آخرین آدرس محل سکونت خود را در سامانه اطلاعات کارکنان ثبت کنند.

وی همچنین در خصوص پوشش عمر و حوادث کارکنان و خانواده ایشان گفت: این پوشش نیز برای شاغلین و خانواده‌های محترم آن‌ها تدوین شده و در صورت فوت کارکنان شرکت به هر علت، مبلغ ۲ میلیارد ریال به‌عنوان غرامت به خانواده متوفی و یا ذی‌نفعان تعیین‌شده پرداخت می‌شود و درصورتی‌که فوت ناشی از وقوع حادثه در محل کار رخ دهد، مبلغ ۱ میلیارد ریال به سرمایۀ فوت به هر علت اضافه می‌شود و درمجموع مبلغ ۳ میلیارد ریال به ذی‌نفعان و یا خانواده متوفی مطابق با شرایط و قوانین جاری پرداخت می‌شود. غرامت ازکارافتادگی کارکنان اصلی نیز در این پوشش مبلغ ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تعیین و به شاملین موضوع پرداخت می‌شود.مدیر امور نهادها و ذینفعان مالی شرکت فولاد مبارکه در پایان یادآور شد: در شرایط این بیمه‌نامه برای همسران و فرزندان کارکنان شرکت نیز سرمایه‌ای معادل ۳۰۰ میلیون ریال به‌عنوان غرامت فوت و نقص عضو پیش‌بینی و اختصاص داده شده است که البته پیش‌بینی می‌شود با توجه به رایزنی صورت‌گرفته سرمایه‌های تعیین‌شده در رشته عمر و حوادث کارکنان و خانواده‌های محترم آن‌ها در آینده نزدیک مجددا افزایش یابد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات