صنعت کار » رشد جهشی ظرفیت سازی و تولید واقعی زنجیره فولاد بین سال های 92 تا 98

رشد جهشی ظرفیت سازی و تولید واقعی زنجیره فولاد بین سال های ۹۲ تا ۹۸

میزان ظرفیت سازی و تولید واقعی در زنجیره فولاد طی سال های 92 تا پایان 98 بین 66 تا حدود 100درصد افزایش پیدا کرد.

DCIM100MEDIADJI_0020.JPG

به گزارش صنعت کار، ایمیدرو با طراحی و اجرای استراتژی جدید و در راستای سیاست های کلان دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت،‌ توانست با مشارکت از بخش خصوصی و جذب سرمایه، رشد جهشی ظرفیت های تولید در این زنجیره را رقم زند.

در بین زنجیره فولاد، گندله سنگ آهن با بیش از رشد ۱۱۶درصدی بیشترین جهش در ظرفیت سازی را پیدا کرد. پس از آن ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن با افزایش ۹۹٫۷درصدی، در جایگاه دوم ظرفیت سازی قرار گرفت.

در مدت مورد بررسی، ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن از ۲۸٫۷ میلیون به ۵۷٫۶ میلیون تن رسید و تولید این ماده معدنی از ۲۳٫۸ میلیون تن به ۴۷٫۳ میلیون تن ارتقا یافته است. این امر به مفهوم رشد ۹۹٫۷ در ظرفیت سازی و ۹۸٫۶درصدی در تولید کنسانتره سنگ آهن است.

رشد ۱۱۶٫۵ درصدی گندله سنگ آهن
در همین حال ظرفیت تولید گندله سنگ آهن رشد ۱۱۶٫۵ درصدی را کسب کرد به طوری که از ۲۲ میلیون به ۴۷٫۶ میلیون تن ارتقا پیدا کرد و همزمان تولید آن نیز با افزایش ۱۰۰٫۸درصدی از ۲۰ میلیون به ۴۱٫۷ میلیون تن رسید.

رشد نزدیک به ۸۰ درصدی ظرفیت تولید آهن اسفنجی

از سوی دیگر ظرفیت تولید آهن اسفنجی نیز رشد نزدیک به ۸۰درصدی را تجربه کرد و از ۱۹٫۶ میلیون به ۳۵٫۳ میلیون تن افزایش یافت. همچنین تولید این محصول با رشد ۷۳٫۶درصدی از ۱۵٫۵ میلیون به ۲۷ میلیون تن رسید.

رشد ۶۶٫۶درصدی ظرفیت تولید فولاد خام
در ظرفیت تولید فولاد خام (انواع شمش) نیز رشد ۶۶٫۶درصدی را شاهد بودیم به طوری که رقم ظرفیت سازی آن از ۲۲٫۵ میلیون به ۳۷٫۵ میلیون تن رسید. از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۸ تولید فولاد خام از ۱۶٫۱ میلیون به ۲۷٫۲ میلیون تن رسید که نشان از رشد نزدیک به ۶۹درصدی دارد. طبق برنامه ریزی های انجام شده و بر اساس طرح های در دست اجرا، طی سال ۹۹ (تا پایان سال) نیز ظرفیت ها و تولید واقعی در این زنجیره بین ۳۱ تا ۶۷درصد رشد را کسب خواهند کرد.

 

منبع: ایمیدرو

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات