صنعت کار » ۷۱۰۰ تن ذخیره قطعی معدن کرومیت آبغلامان سیستان و بلوچستان است

۷۱۰۰ تن ذخیره قطعی معدن کرومیت آبغلامان سیستان و بلوچستان است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ذخیره قطعی معدن کرومیت آبغلامان هفت هزار و ۱۰۰ تن کرومیت با عیار ۴۵.۴۴ درصد براساس پروانه بهره‌برداری صادر شده است.

به گزارش صنعت کار، داود شهرکی روز جمعه در حاشیه بازدید از از معدن کرومیت آبغلامان و معدن‌آهن شوشکی اظهارداشت: خط استخراج و کارخانه فرآوری معدن کرومیت در اسفند سال ۹۵ راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه استخراج اسمی سالیانه کانسنگ براساس پروانه بهره‌برداری ۷۰۹ تن بوده بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به اکتشافات جدید و ساخت کارخانه، سرمایه‌گذاری معدن به ۲۵ میلیارد تومان برسد و در آینده‌ای نزدیک اشتغال ۱۵۰ نفری خواهد داشت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این معدن در ۱۱۵ کیلو متری شمال‌غرب زاهدان در محدوده نصرت‌آباد واقع شده و واحد فرآوری آن در ناحیه صنعتی نصرت آباد در حال ساخت است.

وی همچنین در حاشیه بازدید از معدن آهن شوشکی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ذخیره قطعی این معدن براساس پروانه بهره‌برداری یک میلیون و ۱۳۲ هزار تن کانسنگ آهن با عیار ۶۲.۷۴ درصد براساس پروانه بهره‌برداری صادر شده است گفت: استخراج اسمی سالیانه کانسنگ براساس پروانه بهره‌برداری پنج هزار تن است.

شهرکی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری اولیه بخش معدن در ابتدای صدور پروانه بهره‌برداری ۳۳ میلیارد ریال بوده افزود: هم‌اینک ۱۵ نفر به صورت مستقیم در معدن آهن شوشکی مشغول به فعالیت هستند و این معدن در ۱۰۵ کیلومتری شمال‌غرب زاهدان و در منطقه نصرت آباد واقع شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات