صنعت کار » روح الامینی: نباید به دنبال واردات واکسن باشیم، بايد واكسن منطقه را تامين كنيم

به گزارش «صنعت كار»:

روح الامینی: نباید به دنبال واردات واکسن باشیم، بايد واكسن منطقه را تامين كنيم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در اولین کنفرانس و نمایشگاه بیوتکنولوژی گفت: توان، دانش و نبوغ هاى که در کشور وجود دارد باید به محصول تبدیل شوند، زیرا در غیر این صورت جفا به جهادگران زیست فناوری کشور خواهد بود.

به گزارش صنعت كار، عبدالحسین روح الامینی افزود: برای مثال در بخش معدن و پتروشیمی میلیاردها دلار سرمایه گذاری  انجام می شود و همهسیاست ها به این سمت است اما در صنعت بیوتکنولوژی چنین چیزی وجود ندارد.

به گفته وی، در صنعت بیوتکنولوژی زمینه برتری را نسبت به دیگر کشورهای اطراف خود داریم و باید توجه ملی به آن داشته باشيم‌.

اين عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراى اسلامى، اظهار كرد: ما به رشد زیرساخت صنعت و فناوری و اقتصاد رسیده ایم و بیو نیزظرفیت بالایی پیدا کرده است اما در این مرحله نمی‌توان متوقف شد.

روح الامینی گفت: بايد وزارت بهداشت نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد ما باید در افق ۱۴۰۴ در اين زمینه به رتبه خوبی در فناوریدست پيدا كنيم و بیوتکنولوژیک یکی از حوزه هایی است که مى تواند در این زمینه اثرگذار باشد.

به گفته وی ، ما در تولید واكسن نسل اول و دوم و نسل آتی خوب عمل کرده ايم. ما ۱۰۰ سال است که واکسن ساز هستیم و نباید به دنبال واردکردن واکسن باشیم، بلکه باید واکسن منطقه را تامین کنیم.

روح الامينى ادامه داد: به لحاظ اقتصاد صنعتی از جهان عقب هستیم و دلیل آن حرکت موازی در بخش هاى مختلف است.

به گفته وی، پس از چهل سال همچنان پالایشگاه خون در کشور نداریم. البته در گذشته روند خوبی داشتیم اما باید به فکر آینده بود و ذیل اهدافکشور که زمینه لازم برای توسعه وجود دارد حركت كرد.

انتهاى پيام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات