صنعت کار » اشتغالزایی 200 نفری با فعالیت معادن فلورین طبس در خراسان جنوبی

اشتغالزایی ۲۰۰ نفری با فعالیت معادن فلورین طبس در خراسان جنوبی

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: معادن فلورین (1) و (۲) شرکت معدنی فلوراسپار و شرکت توسعه سرمایه گذاری نور در شهرستان طبس توانسته زمینه اشتغال حدود 200 نفر را به صورت مستقیم فراهم نماید.

به گزارش صنعت کار، حجت ایمان طلب با بیان اینکه معادن فلورین از معادن مهم و منحصر بفرد استان و شهرستان طبس می باشند، اظهار کرد: این دو معدن مجموعا با ذخیره قطعی ۷۴۰ هزار تن فلورین، ظرفیت استخراج اسمی سالانه ۳۰ هزار تن ماده معدنی را دارد.

ایمان طلب ادامه داد: همچنین در واحد فرآوری جوار این معادن سالانه ۱۰ هزار تن محصول فرآوری شده و کنسانتره فلورین تولید می شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: از تعداد ۵ معدن ماده معدنی شاخص فلورین، ۴ معدن در شهرستان طبس و یک معدن در شهرستان نهبندان فعالیت دارند.

گفتنی است؛ امام جمعه طبس به همراه نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه، فرماندار ویژه طبس، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان و جمعی از مسئولین شهرستانی طی بازدیدی از معادن فلورین (۱) و (۲) در طبس، مسائل و روند استخراج این معادن را بررسی کردند.

 

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات