صنعت کار » رنگ بهار در نمایشگاه مجازی نقاشی “بهارنگ” جلوه دوباره خواهد گرفت

رنگ بهار در نمایشگاه مجازی نقاشی “بهارنگ” جلوه دوباره خواهد گرفت

نخستین نمایشگاه هنرهای تجسمی نگارخانه رسول مهر واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در سال 1400 خورشیدی، به مناسبت آغاز سال نو و با ترکیب نام بهار و رنگ با حضور هنرمندان سبکهای گوناگون نقاشی، به شکل مجازی به روی هنردوستان گشوده خواهد شد. این نمایشگاه با تاکید بر هماهنگی در رعایت پروتوکل های بهداشتی و محدودیت های ستاد ملی مبارزه با کرونا، در گام نخست به صورت مجازی برگزار شده و در صورت رفع محدودیت ها به صورت حضوری به کار خود ادامه خواهد داد.

به گزارش صنعت کار، “نمایشگاه بهارنگ” که در پی استقبال گسترده هنرمندان و هنردوستان از برگزاری نمایشگاه “موج رنگ ” در اسفندماه سال گذشته  ، برگزار خواهد شد با هدف بازگرداندن رونق و پویایی هنر در جامعه ی امروز که همچنان متاثر از آثار همه گیری بیماری کوید ۱۹ و رکود ناشی از آن در کسب وکارها به ویژه در رشته های هنری بوده برنامه ریزی شده و هدف دیگر آن  افزونی شور و نشاط در جامعه با تشویق مخاطبان به استفاده از هنر برای رویارویی و مقاومت در برابر فشارهای زندگی امروزه است .

بهداد نجفی نمایشگاه گردان ( کیوریتور) نمایشگاه در این رابطه با تاکید بر درآمیختگی هنر با زندگی انسان گفت که در یکسال گذشته برای درهم شکستن تاثیرات تنش زای ناشی از همه گیری بیماری بر فعالیت های هنری،  تمام توان خود را به کار گرفته و با همراهی و استقبال هنرمندان و هنردوستان ، برنامه ی خود را که برای برگزاری چند نمایشگاه متناوب با نمایشگاه موج رنگ آغاز کرد که با استقبال قابل توجه و بازتاب رسانه ای متناسب روبه رو شده و او را برای برگزاری نمایشگاههای بعدی باانگیزه تر کرده است .

در این نمایشگاه آثاری از سعیده آرین، حمید جعفری، ابولحسن ریاضی، فاطمه طهرانی، فرهنگ عاطفی، زهرا علیزاده، حسن نوروزنیا، رضا یعقوبی و بهداد نجفی اسدالهی در معرض دید همه هنردوستان و هنرمندان قرار خواهد گرفت.

در همین راستا وحیدنیا مسئول ارتباطات نمایشگاه گفت که مجوز برگزاری نمایشگاه بهارنگ در محل نگارخانه رسول مهر در سال گذشته از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران دریافت شده و مقرر بود که بیست و سوم فروردین ماه به صورت حضوری آغاز به کار کند که با توجه به لزوم همراهی و هماهنگی با دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا این نمایشگاه به شکل مجازی در تاریخ پیش اعلام شده آغاز به کار کرده و در صورت رفع محدودیت ها با رعایت پروتوکلهای بهداشتی برای بازدید حضوری علاقمندان نیز آمادگی خواهد داشت . هنرمندان ارجمند و هنردوستان گرامی می توانند از مسیر دسترسی https://tehran.farhang.gov.ir/fa/negarkhaneh/namayeshgahhonari به تماشای آثار هنرمندان پرداخته و از برنامه نمایشگاه در صورت برطرف شدن محدودیت ها  باخبر شوند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات