صنعت کار » تقسیم سود 560 تومانی صبانور برای سهامداران

«صنعت کار» گزارش می دهد:

تقسیم سود ۵۶۰ تومانی صبانور برای سهامداران

مجمع عمومی عادی شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور با حضور 85 درصد از سهامداران برگزار شد.

به گزارش صنعت کار، محمد کلانتری مدیرعامل این شرکت با اشاره به گزارش های سال ۹۹، اظهار کرد: شرکت صبانور جزو ۱۰ شرکت برتر در تولید سنگ آهن، کنسانتره و گندله است. این شرکت در تلاش است تا زنجیره ارزش فولاد را تکمیل و میزان ارزش افزوده را افزایش دهد.

وی افزود: در سال ۹۹  با توجه به طرح های توسعه ای موجود در شرکت تصمیم به افزایش سرمایه گرفته شد. در این باره افزایش سرمایه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی در دستور کار قرار گرفت تا با طی شدن روند قانونی این افزایش سرمایه در مجمع فوق العاده  تیرماه به تصویب برسد. این افزایش سرمایه ۲  ساله بوده که در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۸۰۰میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۱ میزان ۷۰۰ میلیارد تومان محقق می شود.

به گفته مدیرعامل این شرکت، صبانور دارای ۳  معدن با حدود ۵۳ میلیون تن ذخیره قطعی و ۷۵ میلیون تن ذخیره احتمالی است.  همچنین کارخانه های کنسانتره کردستان با ظرفیت ۱ میلیون تن، کنسانتره همدان با ظرفیت ۶۰۰هزار تن و گندله همدان با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در اختیار است.

کلانتری با اشاره به آمار فعالیت های شرکت بیان کرد: میزان استخراج در سال ۹۹  نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۱۶ درصدی همراه بود. همچنین میزان تولید سنگ آهن دانبه بندی ۱۳ درصد، تولید کنسانتره ۲۳ درصد و تولید گندله ۷ درصد افزایش را در سال ۹۹  نسبت به سال ۹۸  به ثبت رسانده است.

وی درباره فروش نیز افزود: مبلغ فروش در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته با رشد ۱۸۸ درصدی همراه بود. البته برخی معتقدند این افزایش ناشی از افزایش قیمت ارز و رشد جهانی قیمت ها است. البته باید به این نکته اشاره کرد که  این رشد ۷۵ درصد ناشی از افزایش نرخ ارز و ۲۵  درصد ناشی از افزایش تولید در شرکت است.

وی افزود: در حوزه کنسانتره شاهد رشد ۲۲۸ درصدی در مبلغ فروش و ۴۶ درصد در میزان فروش بوده ایم. در حوزه گندله نیز این رشد در مبلغ ۱۵۱ درصد و در مقدار ۲۲درصد افزایش داشته است. همچنین سود عملیاتی سال ۹۹  ۳۱۱ درصد افزایش داشته است.

شرکت صبانور سه پروژه ۱ میلیون تنی گندله کردستان با مالکیت ۷۰درصدی و سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد تومانی، پروژه آهن اسفنجی و فولاد کردستان که شامل آهن اسفنجی با ظرفیت ۱ میلیون ۶۰۰ هزار تن و ذوب و نورد ۱ میلیون تنی می شود با سهم  ۴۶ درصدی ایمیدرو و ، کنسانتره ۱ میلیون تنی گلالی با هزینه ۷۰۰ میلیارد  تومانی را در دستور کار دارد.

کلانتری همچنین  با اشاره به پروژه اکتشافی این شرکت در پهنه راور کرمان نیز اظهار کرد: این پروژه به جهت احداث کارخانه سرب و روی در دستور کار قرار گرفته است و که ضمن انجام فعالیت های اکتشافی، ۱۲ آنومالی پتانسیل دار شناسایی و در قالب ۵ محدوده به ثبت رسیده است. این پروژه در حال اخذ پروانه اکتشافی است و در کنار آن مجوز احداث کارخانه فرآوری سرب و روی اخذ شده است.

این شرکت در پایان مجمع عمومی با تصویب  صورت‌های مالی منتهی به اسفند ۹۹ ۵۶۰ تومان به ازاد هر سهم سود را به تصویب رساند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات