صنعت کار » نصب بزرگترین آسیای گلوله ای صنعت سرب و روی کشور در مهدی آباد

نصب بزرگترین آسیای گلوله ای صنعت سرب و روی کشور در مهدی آباد

مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد از اجرای عملیات نصب بزرگترین آسیای گلوله ای (بال میل) صنعت سرب و روی کشور در این معدن طی روز چهارشنبه 19 خرداد خبر داد.

به گزارش صنعت کار، امین صفری با بیان این مطلب اظهار داشت: آسیای گلوله ای مورد نیاز کارخانه فرآوری کنسانتره روی مهدی آباد در سال ۹۸ توسط یک شرکت آلمانی به طول ۱۱ متر و ارتفاع ۵٫۵ متر طراحی و ساخته شد..

وی افزود: ظرفیت ورودی این آسیا ۲۵۰ تن بر ساعت بار خشک و میزان بار در گردش آن نیز ۷۵۰ تن است. انرژی مورد نیاز آسیای مذکور توسط یک موتور الکتریکی با قدرتی نزدیک به ۷۵۰۰ اسب بخار (۵۵۰۰Kw ) تامین می شود..

برنامه ریزی برای راه اندازی فاز نخست تا پایان امسال

مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد با اشاره به طرح تجهیز و فرآوری معدن سرب و روی مهدی آباد به عنوان بزرگترین معدن سرب و روی کشور، گفت: میزران سرمایه گذاری این طرح بیش از یک میلیارد دلار است که در ۳ فاز با ظرفیت مجموع ۸۰۰ هزار تن کنسانتره روی در حال اجراست.

وی ادامه داد: با تکمیل این ۳ فاز، حدود ۲٫۵ درصد فلز روی جهان در این مجتمع تولید خواهد شد. در حال حاضر فاز نخست احداث کارخانجات فرآوری (با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن کنسانتره روی)، بیش از ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و قرار است مطابق برنامه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

 

منبع: ایمیدرو

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات