صنعت کار » مدیریت نفتی مدیریت سیاه است

«صنعت کار» گزارش می دهد:

مدیریت نفتی مدیریت سیاه است

کامبیز مهدیزاده مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم افتتاح مرکز فناوری و نوآوری علوم زمین گفت: امروز روز زمین است، خوشحالم که سومین مرکز فناوری و‌ نوآوری زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی بعد از ایمینو (ایمیدرو) و مرکز سمنان را در کشور افتتاح می کنیم.

به گزارش صنعت کار، وی افزود:  مهم‌ترین فرق این مرکز با سایر مراکز این است که مرکز فناوری و نوآوری علوم زمین در جای تخصصی خود افتتاح می گردد و درست است که اولین نیستند اما یقین دارم بهترین خواهند بود.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: هر گاه از تفکر و مدیریت نفتی فاصله گرفتیم، پیشرفت حاصل شد. همه ما مدیران نفتی هستیم. مدیریت نفتی مدیریت سیاه است. باید این مدیریت را زیست محیطی و پاک کنیم.اگر بخواهیم کشور پیشرفت کند باید به علوم پایه و بخصوص زمین شناسی نگاه ویژه ای داشته باشیم. همه چیز از زمین است. اگر بدون نگاه و توجه به زمین حرکت کنیم به زمین خواهیم خورد.
مدیر طرح توسعه فناوری و‌ نوآوری زمين شناسي، معدن و صنایع معدنی اضافه کرد: امروز روز خوبی برای سازمان زمین شناسی کشور است. سازمانی که بهترین کارشناسان و متخصصین را دارد و بزرگ‌ترین کارها را انجام داده، اما کمترین قدردانی از آن شده است. سازمانی که در اکثر کشورهای جهان وزارتخانه است.
مهدیزاده ضمن تشکر ویژه از دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، گفت: قبل از ایشان کسی معاونت علمی را نمی شناخت و روی آن حسابی باز نمی کرد. دکتر ستاری صفر را صد کرد. امروزه اگر پیشرفتی در عرصه فناوری و‌ نوآوری رخ می دهد معاونت علمی پیشقراول بوده و همه نگاه ها به اين مجموعه است. بدون اغراق نمره بیست کابینه متعلق به دکتر ستاری است که یک جای ناشناخته را به کانون توجه همگان تبدیل کرده است. و با موافقت ايشان مقرر شد جهت توسعه و تجهیز این مرکز حمایت های بیشتری از سمت معاونت علمی و فناوری صورت گیرد.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه کرد: امروز علاوه بر افتتاح مرکز فناوری و‌ نوآوری علوم زمین، از دو محصول مهم و راهبردی؛ دستگاه جزر و مدسنج فراصوتی(در مدلسازی پدیده های دریایی از جمله امواج و جریان های شدید،
وقوع سونامی و همچنین جریانات جزر و مدی را رصد کند)، و دستگاه کاربرد دارد و مي تواند احتمالCTD که در تعیین سرعت صوت در لایه های مختلف آب (برای هیدروگرافی و زمین شناسی دریایی کاربرد دارد)، رونمايي شد.
مهدیزاده اظهار داشت: جای خوشحالی دارد که در دیدار اخیر دکتر ستاری با رئیس جمهور منتخب جناب آقای دکتر رئیسی، ایشان نیز به تداوم و حمایت از فعالیت های این معاونت، شرکت های دانش بنیان، شتابدهنده ها و کارخانجات نوآوری، تاکید داشتند، آنچنان که طی هشت سال گذشته همواره مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی نیز بر این نکته تاکید داشته اند.

اسماعیل قادری فر، رئیس مرکز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نيز در این آئین ضمن‌تاکید بر حمایت از شتابدهنده های تخصصی كشور گفت: در حوزه زمین شناسی و معدن نیز می بایست از ظرفیت شتابدهنده های تخصصی این حوزه استفاده کرد.
رئیس مرکز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه كرد: امیدواریم با ایجاد و توسعه مراکز نوآوری و فناوری و حمایت از شتابدهنده های تخصصی مستقر در این مراکز، استارتاپ ها رشد کرده و به شرکت های دانش بنیان تبدیل شوند و یک برنامه برد- برد برای توسعه و اشتغال در این عرصه ایجاد شود.

علیرضا شهیدی، رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز در این مراسم از حمایت معاونت علمی و فناوری جهت راه‌اندازی مرکز قدردانی کرد و افزود: ما سومین سازمانی هستیم که این مرکز را افتتاح کردیم اما با این تفاوت که این کار توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور انجام شده است. ما تولیدکننده ثروت برای کشور از طریق اکتشافات مواد معدنی هستیم و از این ثروت با شناسایی مخاطرات معدنی صیانت می کنیم.
رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با اعلام اینکه سازمان متبوعش در بخش علوم زمین جزو تولیدکنندگان بزرگ تولید اطلاعات پایه است، گفت: کارهای ما پشتوانه سامانه کاداستر خواهد بود تا افراد متقاضی از اطلاعات این سازمان استفاده کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات