صنعت کار » خودروساز بزرگ به دنبال استخراج از معادن

«صنعت کار» گزارش می دهد:

خودروساز بزرگ به دنبال استخراج از معادن

حق ثبت اختراع لیتیوم تسلا توجه معدن کاران را به خود جلب کرد. ایلان ماسک به دنبال حضور بیشتری در بخش معدن برای تامین نیاز خودروهای برقی است.

به گزارش خبرنگار صنعت کار، اطلاعات به دست آمده توسط الكترك نشان داد كه تسلا حق ثبت اختراع جدید مربوط به فرآیند استخراج لیتیوم شور بدون اسید را كه توسط ایلان ماسك ثبت كرد.

با عنوان “استخراج انتخابی لیتیوم از مواد معدنی رس” ، این حق ثبت اختراع بیان می کند که استخراج لیتیوم از سنگ معدن با استفاده از کلرید سدیم در مقایسه با روش های فعلی مانند اسیدشویی ، یک روش سازگار با محیط زیست است.  طبق گفته تسلا ، این امکان بازیابی های بالاتر را نیز فراهم می کند.

به طور جزئی ، این فرآیند امکان استخراج لیتیوم از ماده معدنی رس و ترکیبات را با مخلوط کردن منبع کاتیونی با ماده معدنی رس ، انجام یک آسیاب با انرژی بالا از ماده معدنی رس و انجام یک لیچ مایع برای بدست آوردن محلول لیچ غنی از لیتیوم فراهم می کند.

صنعت خودروسازی در جهان به سمت تولید خودروهای برقی در حرکت است. چنین اتفاقی بر کاهش آلودگی های هوا بسیار موثر خواهد بود اما در مقابل نیاز به برق و استخراج موادی همچون لیتیوم برای تولید باتری را افزایش می دهد.

در همین زمینه ایلان ماسک سرمایه‌گذار، مدیرعامل و طراح محصولات تسلا، به حوزه معدن نیز ورود پیدا کرد و جهت تامین لیتیوم مورد نیاز برای باتری  خودروهای برقی با شرکت های معدنی وارد مذاکره و همکاری شد.

درواقع می توان بازار خوبی را برای مواد معدنی به کار رفته در باتری خودروهای برقی برای سال های پیش رو پیش بینی کرد.

اما در این میان نیز، صنعت خودروی ایران باید پا به پای توسعه جهانی، به سمت تولید خودروهای برقی برود. کاهش مصرف سوخت می تواند اصلی ترین دلیل برای این توسعه باشد. با چنین اتفاقی می توان شاهد صادرات بیشتری از بنزین و ارز آوری برای کشور بود. با چنین رویکردی، خودروسازان با همکاری دولت باید به دنبال زیرساخت های لازم برای تولید خودروهای برقی باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات