صنعت کار » افزایش قیمت فلزات، ارزش مدال های المپیک را چند برابر کرد/ کسب درآمد با فروش مدال

«صنعت کار» گزارش می دهد:

افزایش قیمت فلزات، ارزش مدال های المپیک را چند برابر کرد/ کسب درآمد با فروش مدال

کشورها اگر مدال‌های المپیک خود را که طی دوره های قبلی برگزاری المپیک بدست آورده اند با قیمت های فعلی فلزات به فروش برسانند، امریکا در جایگاه نخست قرار می گیرد و بیش از 1.14 میلیون دلار درآمدزایی برای این کشور بدست خواهد آمد.

به گزارش صنعت کار، به گفته کارگزار مستقر در لندن ETX Capital ، کارشناسان محاسبه کردند کدام کشورها بیشترین ارزش پولی را از زمان بازی‌های المپیک مدرن از سال ۱۸۹۶ تاکنون بدست آورده اند.

بر اساس برآورد این شرکت، بعد از امریکا روسیه مقام دوم و آلمان سومین جایگاه را کسب می کند.

در شرایط فعلی نیز “بازیهای المپیک توکیو در مورد روسیه بسیار جالب خواهد بود؛ چراکه در سال ۲۰۱۹ این کشور از چهار رویداد مهم ورزشی برای چهار سال منع شد، از طرف دیگر آلمان عملکرد خوبی در این سری از مسابقات داشته، بنابراین این احتمال وجود دارد که روسیه در بازی های آینده جایگاه دوم را از لحاظ میزان مدال آوری و ارزش آنها از دست بدهد.

همچنین در ادامه این مسیر و با حرکت روبه جلو ، انگلیس مقام چهارم را به خود اختصاص خواهد داد. در حالی که کل مدال های آن کمتر از ۳۰ درصد ایالات متحده آمریکا قیمت دارد ، اما این کشور با ارزش فلزی تقریباً یک چهارم میلیون پوندی از کشور خارج می شود.

با مشاهده جزئیات ورزشکارانی که بالاترین ارزش را از نظر مدال کسب کرده اند ، کارگزار انگلیسی دریافت که مایکل فلپس در جایگاه اول قرار خواهد گرفت.

برای رسیدن به این نتیجه گیری ، تیم ETX باید توجه داشته باشد که مدال های المپیک از طلا، نقره و برنز ساخته نشده اند، زیرا مدال های طلا معمولا با طلا طلاکاری می شوند و بیشتر از نقره تشکیل شده و گاهی با مواد دیگر مانند مس مخلوط می شوند.

در همین حال، مدال های نقره در درجه اول از نقره ساخته می شوند اما اغلب با مواد دیگر ترکیب می شوند و مدال های برنز عمدتا از مس ساخته می شوند.

حتی اگر زمانی مدال های طلا کاملاً از فلز زرد تشکیل شده بود ، این امر تنها تا سال ۱۹۱۲ ادامه داشت. با این حال ، امروزه کمیته بین المللی المپیک به مدال طلا نیاز دارد که حداقل دارای شش گرم طلا و نقره با خلوص تقریباً ۹۲٫۵٪ باشد.

علاوه بر تغییر در مقررات، تیم تحقیقاتی باید این حقیقت را در نظر بگیرد که هر رویداد المپیک از نظر اندازه و ترکیب مدال های منحصر به فرد خود را ایجاد کرده است.  به عنوان مثال، مدال های المپیک در ریو ۵۰۰ گرم وزن داشتند و حتی اگر مدال های نقره از ۱۰۰٪ نقره ساخته شده بودند ، مدال های طلا حاوی ۱٫۲٪ طلا و ۹۸٫۸٪ نقره با ارزش کلی ۵۶۴ دلار بود .

از طرف دیگر، مدال های المپیک ۲۰۱۲ لندن ، با وجود وزن یکسان، ترکیبات کمی متفاوتی داشتند – به عنوان مثال، مدال طلا دارای طلا کمی بیشتر در حدود ۱٫۳۴٪ بود اما حاوی ۶٫۱۶٪ مس نیز بود ، که مقدار نقره آن را به ۹۲٫۵٪ کاهش داد.

با نگاهی به گذشته از بازی های ۱۹۰۴ در سنت لوئیس و ۱۹۰۸ در لندن، محققان دریافتند که وزن این مدال ها حدود ۷۲ گرم است اما این تنها دو رویدادی است که مدال های طلای جامد را ارائه می دهد که با قیمت ۲۰۲۱ بیش از ۴۰۰۰ دلار ارزش دارد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات