صنعت کار » سرعت گرفتن ۲ میلیون متر حفاری با تامین تجهیزات توسط شرکت‌های بزرگ

سرعت گرفتن ۲ میلیون متر حفاری با تامین تجهیزات توسط شرکت‌های بزرگ

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ضمن تاکید بر ضرورت همگرایی متولیان اکتشاف، در یکسان‌سازی اطلاعات ژئوفیزیک هوایی و درج اطلاعات در سامانه کاداستر، از مورد توجه قرار گرفتن تامین مالی برای واردات تجهیزات اکتشاف و حفاری توسط شرکت‌های بزرگ که تحقق دستیابی به هدف دو میلیون متر حفاری را سرعت خواهد بخشید، خبر داد.

به گزارش صنعت کار، نشست کمیته راهبری اکتشاف این سازمان (ایمیدرو) با حضور نمایندگان حوزه اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان زمین‌شناسی و شرکت‌های معدنی در محل ایمیدرو برگزار شد که این نمایندگان به بیان نظرات و تشریح اقدامات مجموعه خود پرداختند.

وجیه‌الله جعفری دراین نشست ضمن تاکید بر تولید و گردآوری اطلاعات در بخش ژئوفیزیک هوایی، گفت: یکسان‌سازی، گردآوری و تکمیل اطلاعات ژئوفیزیک هوایی از الزامات توسعه بخش اکتشاف به شمار می‌رود و این اطلاعات بایستی در سامانه “کاداستر” آورده شود. در زمینه تهیه اطلاعات، شورای راهبری اکتشاف در ایمیدرو با هدف ارائه ایده‌ها و تعیین مسئولیت‌های سازمان‌های ذی‌ربط تشکیل شده است و خوشبختانه پایش اقدامات در حال انجام است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو، هدایت نقدینگی به بخش اکتشاف برای توسعه و تقویت این حوزه را از سیاست‌های ایمیدرو خوانده و اعلام کرد: نگاه ما در زمینه اکتشاف، ملی است و این سازمان پیرو سیاست‌های توسعه‌ای، بستر اجرای برنامه‌ها اکتشاف را فراهم کرده است. در این راستا ایمیدرو با هدف توسعه و تامین خوراک حوزه معدن و صنایع معدنی، برنامه‌های اکتشاف را دنبال می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، تامین و ساخت تجهیزات حوزه اکتشاف با راهبری ایمیدرو را از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای به شمار آورده و افزود: تامین مالی برای واردات تجهیزات اکتشاف و حفاری توسط شرکت‌های بزرگ مورد توجه است و این موضوع تحقق دستیابی به هدف دو میلیون متر حفاری را سرعت خواهد بخشید.

لازم به ذکر است که مطالعات جهت تکمیل و تولید اطلاعات پایه در کشور از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور برای یک برنامه پنج ساله با تامین منابع مالی توسط ایمیدرو در حال پیگیری است.

در این طرح پنج ساله اهدافی از جمله نوسازی و به‌سازی زیرساخت‌ها و تجهیزات اکتشافی و آزمایشگاهی کشور با هدف افزایش بازدهی مطالعات و فرآیندهای اکتشاف در کشور و همچنین توانمندسازی متخصصان اکتشافی در کشور در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف جهت تکمیل اطلاعات پایه کشور در حوزه زمین‌شناسی هدف‌گذاری شده است. انجام مطالعات ژئوفیزیک هوایی به میزان ۴۰۰ هزار کیلومتر خطی به منظور تکمیل اطلاعات پایه کشور و آغاز پروژه اکتشافات سیستماتیک در مقیاس یک‌ پنجاه هزارم در چهار لایه فلزی، غیرفلزی، کانی‌های قیمتی و نیمه قیمتی و عناصر نادر خاکی با تامین منابع مالی از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) هدف‌گذاری شده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات