صنعت کار » فاطمی‌امین: وزارت صنعت به دنبال تصدی‌گری نیست

فاطمی‌امین: وزارت صنعت به دنبال تصدی‌گری نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه به دنبال تصدی‌گری نیست، بلکه استفاده از مشورت بخش خصوصی در اولویت‌گذاری‌ها و قاعده‌گذاری‌ها را دنبال می‌کند.

به گزارش صنعت کار، سید رضا فاطمی‌امین در خاتمه نشست با فعالان صنعت سیمان که در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد، افزود: چهار اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت که باید به درستی انجام شود، اولویت گذاری بر طبق منابع و فرصت‌ها، تدوین قاعده‌ها برای بستر سازی حرکت بخش خصوصی و کسب و کارها، تسهیل کسب و کارها در این مسیر و نظارت است.

وی بیان داشت: رویکرد ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای همه بخش‌ها این است که به یک برنامه مشترک بین این وزارتخانه و فعالان اقتصادی برسیم.

فاطمی‌امین خاطرنشان‌کرد: به‌طور مثال در صنعت خودرو، صادرات، نساجی، سیمان، فولاد و غیره باید بدانیم که به چه اولویت‌ها و اهدافی در کوتاه مدت و میان مدت باید برسیم و چه اقدامات و سیاست‌های باید اجرایی شوند.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها را با ذینفعان به اشتراک خواهیم گذاشت و در ادامه از آنها می‌خواهیم تا متناسب با اهداف به ما برنامه بدهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در هفته جاری قیمت سیمان به وضعیت تعادلی رسید و از فعالان این صنعت تقدیر می‌کنم که با همکاری خوب خود این اقدام را رقم زدند.

به گزارش ایرنا پیش از این، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه‌ای ۲۵ هزار تومان رسیده، گفته بود: اقداماتی که در جریان کنترل قیمت سیمان در وزارت صنعت انجام شد، برخورد تعزیراتی و دستوری نبود؛ بلکه اصلاح ساختارها منجر به تعادل بازار و کاهش قیمت‌ها شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه نرخ سیمان فله نیز به ۳۶۰ تومان رسید که همان قیمت سه ماه قبل است، تأکید کرد: کاری که ما برای کنترل قیمت سیمان انجام دادیم اصلاح ساختار بود و با روش‌های تعزیراتی، موردی و همچنین ایجاد جو روانی، قیمت‌ها به اینجا نرسید، به طوری که تعادلی که در بازار ایجاد شد نرخ سیمان را کاهنده کرد.

ورود همه خرده‌فروشان سیمان به سامانه تجارت و بورس
وی با تأکید بر اینکه تا دو هفته آینده نیز بر بازار سیمان متمرکز خواهیم بود، یادآور شد: تا دو هفته آتی، همه خرده‌فروشان و عاملان فروش سیمان وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد تا در بورس و در حوزه عمده‌فروشی و خرده‌فروشی به یک روال معقول دست یابیم.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات