صنعت کار » کاهش قیمت لوازم خانگی داخلی با تامین مواد اولیه ریالی

کاهش قیمت لوازم خانگی داخلی با تامین مواد اولیه ریالی

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید مواد اولیه موردنیاز تولید داخل باید براساس ریال محاسبه شود تا زمینه کاهش قیمت کالاها فراهم شود.

به گزارش صنعت کار،  سیدجواد حسینی کیا درباره گرانی لوازم خانگی، گفت: یکی از وظایف تیم اقتصادی دولت سیزدهم توجه به مسائل اقتصادی از یک منظر است؛ در حال حاضر مواد اولیه موردنیاز صنایع پایین دستی مانند فولاد، پتروشیمی و … براساس نرخ جهانی محاسبه می‌شود و با رشد نرخ ارز تولیدکنندگان ناچارند برای خرید این مواد هزینه بیشتری کنند.

 نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: در مقابل هرچند با رشد نرخ ارز، قیمت مواد اولیه موردنیاز تولید گران می‌شود اما باید به این نکته نیز توجه کرد که دستمزد کارگر، بهای زمین موردنیاز برای ساخت واحدهای تولیدی و هزینه انرژی مانند آب، برق و گاز ریالی است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت متناسب‌سازی تمامی موضوعات، اضافه کرد: مواد اولیه موردنیاز تولید داخل باید براساس ریال محاسبه شود زیرا این امر موجب کاهش قیمت کالاها خواهد شد و تولیدکنندگان با رشد نرخ ارز بهانه‌ای برای افزایش قیمت محصولات خود با وجود استفاده از انرژی ریالی ندارند؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت باید زمینه تحقق این مهم را فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم نظارت دقیق بر بازار و اتصال سامانه‌ها به یکدیگر را از راهکارهای کاهش قیمت کالاها دانست و توضیح داد: با تحقق این امر هزینه تولید کم شده و از گرانفروشی و احتکار جلوگیری می‌شود، از سوی دیگر کیفیت کالاها نیز ارتقا خواهد یافت.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات