صنعت کار » تقدیر رئیس سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشور از مدال‌آوران جهانی زمین‌شناسی

تقدیر رئیس سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشور از مدال‌آوران جهانی زمین‌شناسی

معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان از دو دانش‌آموزان دارنده مدال المپیاد جهانی علوم زمین تجلیل و تقدیر به عمل آورد.

به گزارش صنعت کار، بر اساس این گزارش، دکتر علیرضا شهیدی پیشرفت و آینده دانش علوم‌زمین کشور را منوط به حضور استعدادهای جوان علاقه‎‌مند به این حوزه دانست و گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در راستای وظایف حاکمیتی خود از استعدادهای جوان در این حوزه حمایت علمی و معنوی خواهد کرد.
در ادمه این نشست آرمین نجف‌زاده و امیرمحسن افشاری که موفق به کسب مدال نقره و برنز المپیاد جهانی علوم زمین شده‌اند، خواستار توجه بیشتر به علم زمین‌شناسی در کشور شدند.
به گفته این دو جوان نخبه، درطول این مسیر سخت، در بسیاری از موارد از مساعدت مسئولان دلسرد شده بودند و آنچه که انگیزه ایشان را در این راه تقویت می‎کرده، همانا عشق و علاقه به علوم زمین بوده است.
در این نشست رئیس و دیگر اعضای هیئت علمی پژوهشکده علوم زمین و همچنین معاونان و مدیران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور حضور داشتند و هریک با سخنانی سعی در ترسیم آینده روشن برای این جوانان داشتند.
شایان ذکر است؛ المپیاد علوم‌زمین با محوریت زمین‌شناسی و نجوم ۲۵ تا ۳۰ آگوست (سوم تا هشتم شهریور ماه جاری) در کشور چین برگزار شد و کاروان ۶ نفره دانش‌آموزان ایرانی موفق به کسب پنج مدال نقره و یک مدال برنز در آن شدند و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافا‌ت‌معدنی کشور نیز در چندین نوبت آموزش‌های لازم را قبل از اعزام تیم برعهده داشت.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات