صنعت کار » تولید خودروی انگلیس به دلیل کمبود تراشه بیش از یک چهارم کاهش یافت

تولید خودروی انگلیس به دلیل کمبود تراشه بیش از یک چهارم کاهش یافت

به گفته انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودروی انگلیس(SMMT) ، تولید اتومبیل در این کشور در ماه اوت نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد کاهش یافته و به ۳۷۲۰۰ دستگاه رسیده است.

به گزارش صنعت کار، به گفته انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودروی انگلیس(SMMT) ، تولید اتومبیل در این کشور در ماه اوت نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد کاهش یافته و به ۳۷۲۰۰ دستگاه رسیده است.

اگرچه تولید خودرو برای بازار داخلی انگلیس در ماه گذشته به میزان ۳٫۳ درصد افزایش یافت، اما تولید خودروهای صادراتی به طور چشمگیری به میزان ۳۲٫۵ درصد شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، حدود ۲۹۲۰۰ خودروی مونتاژ شده در بریتانیا به خارج از این کشور ارسال شد و صادرات به بازارهای اصلی از جمله استرالیا، آمریکا و چین بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت.

این در حالی بود که صادرات خودروی انگلیس به اتحادیه اروپا در وضعیت بهتری قرار داشت و تقریباً از هر ۱۰ خودروی صادر شده در ماه اوت هفت دستگاه به کشورهای این اتحادیه ارسال شد، اما همچنان ۴٫۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

کاهش شدید صادرات خودروی انگلیس در پی کمبود جهانی تراشه که منجر به اختلال در تولید و همچنین تعطیلی کارخانه های برخی از خودروسازان شد، رخ داده است.

با این حال، از ابتدای سال، مجموع خودروهای تولیدی انگلیس ۱۳٫۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به ۵۸۹۶۰۷ دستگاه افزایش یافته است. این امر تا حد زیادی ناشی از تولیدات متمرکز بر صادرات بوده است و ۸۳٫۲ درصد از خودروهای تولید شده برای بازارهای خارجی تولید می شوند.

در ماه مارس، انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودروی انگلیس پیش بینی کرد که تولید خودرو در بریتانیا امسال پس از همه گیری بهبود می یابد و با رشد ۱۵٫۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ به ۱٫۰۵ میلیون دستگاه و در سال ۲۰۲۲ به ۱٫۱ میلیون دستگاه خواهد رسید.

با این حال، کارشناسان احتمال اینکه انگلیس به زودی بتواند به سطح تولید قبل از همه گیری ۲۰۱۹ یعنی ۱٫۳ میلیون دستگاه برسد را بعید می دانند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات