صنعت کار » قرار داد جدید «تسلا» برای تامین نیکل

«صنعت کار» گزارش می دهد:

قرار داد جدید «تسلا» برای تامین نیکل

غول خودروهای برقی تسلا با نیکل کالدونیا Prony Resources یک قرارداد چند ساله تامین نیکل امضا کرده است که تامین حدود 42000 تن فلز مورد نیاز برای تولید باتری های الکتریکی این خودروساز را تضمین می کند.

به گزارش صنعت کار،  ‏Prony  که در اوایل امسال عملیات زیان ده نیکل و کبالت در خاک فرانسه را از Vale  خریداری کرد ، گفت که تولید ۴۴ هزار  تن نیکل را تا سال ۲۰۲۴ هدف قرار می دهد. این تقریباً دو برابر میزان تولید ۲۰۲۱ است.

مدیر عامل شرکت ، در بیانیه ای گفت که این معامله توسط معامله گر سوئیسی کالای Trafigura ، یکی از سهامداران اصلی Prony ، مذاکره شده است و تسلا تا کنون بزرگترین مشتری  این معدنچی است.

مجمع الجزایر جنوبی اقیانوس آرام در کالدونیای جدید ، در ۱۲۰۰ کیلومتری شرق استرالیا ، در ماه فوریه با اغتشاشات بر سر روند فروش مشاغل محلی Vale درگیر شد و معترضان گفتند که پیشنهاد محلی به طور ناعادلانه نادیده گرفته شده است.

‏Vale Nouvelle Calédonie ، که اپراتور معدن مشکل نیکل کبالت Goro بود ، از آنجا که دو سال عقب افتاده در ۲۰۱۰ شروع به کار کرد ، بار مالی برای وال بود.

مسائل مربوط به افزایش ، شامل ۱٫۶ میلیارد دلار که مربوط به معادنی است که مشکلاتی داشتند و باعث شد تا این شرکت در سال ۲۰۱۹ قصد خروج از کالدونیای جدید را اعلام کند.  Vale بعداً دستورالعمل تولید نیکل ۲۰۲۰ خود را  کاهش داد .

چند هفته بعد ، معدنچی اعلام کرد که پیشنهادات غیر الزام آور برای VNC ، که شامل معدن Goro ، یک کارخانه فرآوری و یک بندر است را دریافت کرده است.

تسلا قبلاً با Prony به عنوان مشاور استانداردهای محصول و پایداری همکاری داشت.  این حرکت به دنبال اعلام سازنده EV بود که قصد داشت برای تأمین منابع تولید باتری به تجارت معدن حرکت کند.

‏Prony یکی از تأمین کنندگان نیکل است که تسلا برای اطمینان از تامین فلز باتری با آن قرارداد بسته است.  این فهرست شامل غول معدن BHP ، LON، است که سرمایه گذاری زیادی برای گسترش عملیات برای برآوردن تقاضای سرسام آور مورد انتظار دارد.

تحلیلگران تخمین می زنند که بازار نیکل ممکن است در سال ۲۰۲۳ با کمبود مواجه شود. این فلز به انرژی بیشتر در بسته های باتری ارزان تر و کوچکتر کمک می کند و به EV اجازه می دهد سریعتر شارژ شود و بین دوشاخه ها فاصله بیشتری داشته باشد.

ایلان ماسک ، رئیس تسلا ، سال گذشته وعده یک قرارداد میلیونی را با هر شرکتی که بتواند نیکل پایدار به این شرکت بدهد ، داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات