صنعت کار » کاهش نگرانی از اومیکرون قیمت نفت را افزایش داد

کاهش نگرانی از اومیکرون قیمت نفت را افزایش داد

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۵۴ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۱۶ آذرماه) با ۳۴ سنت افزایش به ۷۳ دلار و ۴۲ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۴۳ سنت افزیش به ۶۹ دلار و ۹۲ سنت برای هر بشکه رسید.

به گزارش صنعت کار، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (۱۵ آذرماه)، ۷۳ دلار و ۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۶۹ دلار و ۴۹ سنت بود.

قیمت نفت امروز، پس از بهبود حدود پنج درصدی قیمت‌ها در روز گذشته، افزایش یافت، زیرا نگرانی‌ها درباره تأثیر سویه اومیکرون ویروس کرونا بر تقاضای جهانی سوخت کاهش یافت و این در حالی است که مذاکرات هسته‌ای ایران ادامه دارد و این موضوع بر زمان بازگشت عرضه نفت خام ایران به بازارهای جهانی تأثیرگذار بوده است.

یک مقام حوزه بهداشتی آفریقای جنوبی در پایان هفته گزارش داده بود که مبتلایان به سویه اومیکرون فقط علائم خفیفی را نشان داده‌اند، همچنین آنتونی فائوچی، مقام ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده گفته بود به نظر نمی‌رسد تاکنون شدت آن زیاد باشد.

تحلیلگران بانک استرالیایی ای‌ان‌زی (ANZ) در یادداشتی اعلام کردند: این مسئله احتمال بدترین سناریوی ممکن را که بازارهای نفت در چند هفته گذشته بر اساس آن قیمت‌گذاری کرده بودند کاهش می‌دهد.

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدماتعصر خدمات