اخباربرترصنعت و معدن

هوشمندسازی باعث کاهش اتلاف در تولید فولاد خواهد شد

به گزارش صنعت کار، غلامرضا طاهری با بیان اینکه هر سازمانی متناسب با شرایطی که دارد توسعه‌هایی برای خود متصور شده است، اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه بر این باور است که توسعه به مانند خون تازه در شریان‌های سازمان است. این شرکت سعی بر آن داشته که بیشتر توسعه‌ها را روی اقدامات اقتصادی متمرکز کند. بخش دیگر نیز روی صنایع مجاور و مسئولیت‌های اجتماعی برنامه‌ریزی شده است. درواقع مفهوم صنایع مجاور صنایعی هستند که می‌توانند پشتیبانی فرآیند اصلی باشند.

وی ادامه داد: بر اساس این مدل، تمامی شرکت‌های گروه فولاد مبارکه تعارفی متناسب با شرایط خود به خصوص صنایع مجاور انجام می‌دهند.

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه با اشاره به اقدامات اقتصادی جدید فولاد مبارکه عنوان کرد: یکی از دستاوردهای جدید فولاد مبارکه، خطوط انتقال آب است که جزو پروژه‌های بسیار ارزشمند محسوب می‌شود. در این پروژه کنسرسیومی از سایر شرکت‌های فولادی و معدنی با همکاری فولاد مبارکه آب را از مناطق جنوبی (خلیج فارس) انتقال خواهند داد.

طاهری با اشاره به موضوعات کلیدی توسعه در فولاد مبارکه گفت: ۶ موضوع کلیدی در حوزه توسعه و نقشه راه فولاد مبارکه وجود دارد که یکی از آنها موضوع توسعه صادرات است. بخش موضوع دیگر نیز می‌توان به رفع چالش‌ها و زیرساخت‌های کشور در حوزه آب، برق، جاده‌ای و ریلی اشاره کرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات کلیدی که فولاد مبارکه آن را دنبال می‌کند، حرکت به سمت رفع نیازهای صنایع پایین دستی به خصوص صنعت خودروسازی، نفت و گاز است.

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه در خصوص هوشمندسازی در شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: خوشبختانه شرکت فولاد مبارکه فعالیت‌های خوبی در حوزه هوشمندسازی آغاز کرده است. در حال حاضر ۲۲ پروژه در این حوزه تعریف و نقشه راه آن تعیین شده است. امیدواریم بتوانیم با هوشمندسازی اتلاف را کاهش و بهره‌وری را افزایش دهیم.

طاهری تاکید کرد: در شرایطی مواد اولیه و انرژی بسیار بااهمیت است، موضوع هوشمندسازی در اولویت صنایع باید قرار بگیرد.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا