صنعت کار » روابط اقتصادی و صنعتی ایران و نیکاراگوئه عمیق‌تر می‌شود/ اعلام آمادگی ایران برای ایجاد کامل خطوط ریلی در نیکاراگوئه

در دیدار معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت با وزیر ترابری و زیرساخت‌های نیکاراگوئه مطرح شد؛

روابط اقتصادی و صنعتی ایران و نیکاراگوئه عمیق‌تر می‌شود/ اعلام آمادگی ایران برای ایجاد کامل خطوط ریلی در نیکاراگوئه

در دیدار معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت با وزیر ترابری و زیرساخت‌های نیکاراگوئه در شامگاه روز 13 تیرماه، دو طرف بر تعمیق روابط اقتصادی و افزایش سطح مراودات صنعتی در حوزه‌های مختلف تأکید کردند.

به گزارش صنعت کار، منوچهر منطقی با اشاره به ظرفیت‌های مهم صنعتی ایران در حوزه‌های مختلف و با توجه به طرح‌های دولت نیکاراگوئه در ایجاد خطوط ریلی، گفت: ایران در ایجاد کامل خطوط ریلی در سه بخش زیرساخت تأمین واگن و لوکوموتیو، تجهیزات کنترلی خطوط ریلی برای ایجاد ایمنی و بالا بردن بهره‌وری خطوط ریلی، آمادگی دارد.

وی همچنین به ظرفیت صادراتی ایران در حوزه سیمان و فولاد به کشور نیکاراگوئه اشاره و تأکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند در این بازه از محل مازاد تولید داخلی، اقدام کند.

همچنین «موخیکا اوبرگون»، وزیر ترابری و زیرساخت‌های نیکاراگوئه نیز ضمن اذعان به پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های مختلف باوجود فشارهای جهانی خواستار افزایش سطح مراودات تجاری کشورش با ایران شد.

وی ضمن درخواست از ایران برای تأمین نیازهای نیکاراگوئه در حوزه سیمان و فولاد از پیشنهاد ایران برای انتقال فناوری و صادرات محصولات ریلی به نیکاراگوئه نیز استقبال کرد.

منبع: شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدماتعصر خدمات