صنعت کار » بخش صنعت، دارای ارزش افزوده و اشتغال‌زایی بالا

بخش صنعت، دارای ارزش افزوده و اشتغال‌زایی بالا

یک فعال حوزه کار، بخش صنعت را در اشتغالزایی و رونق تولید موثر خواند و بر لزوم حمایت بیشتر از بخش صنعت تاکید کرد.

به گزارش صنعت کار، محمد مرجانی از بخش صنعت به عنوان بخشی نام برد که دارای ارزش افزوده و اشتغالزایی بالایی است و افزود: خوشبختانه بخش صنعت در وضعیت خوبی است و اگر مورد حمایت جدی‌ قرار گیرد به تحقق اهداف اشتغال کمک می کند.

وی ادامه داد: متاسفانه باوجود پتانسیلهای بسیاری که در بخش کشاورزی وجود دارد، در این بخش بسیار ضعیف عمل کرده ایم که البته بیشتر ناشی از اشکالات ساختاری است.

این فعال حوزه کار با اشاره به آمار بالای فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی، تصریح کرد: بخش کشاورزی و صنایع جانبی آن نقش بسزایی در امنیت غذایی، تولید داخلی و اشتغال کشور دارد ولی ما نتوانسته ایم از ظرفیت و تجربه فارغ التحصیلان بخش کشاورزی به نحو شایسته استفاده کنیم.

مرجانی افزود: از ابتدای انقلاب بحث تشکیل تعاونی ها به میان آمد و تعاونی های روستایی در کنار جهاد کشاورزی و اداره کشاورزی تشکیل شدند ولی این سه ضلع نتوانستند در کنار همدیگر قرار بگیرند. در حال حاضر نیز کشاورزی انجام می‌شود ولی توزیع آن دچار مشکل است در صورتی که ساماندهی تعاونی های کشاورزی و روستایی می تواند به حذف دلالان از این چرخه و رساندن کالا به دست مصرف کننده با قیمت مناسب منجر شود.

این فعال حوزه کار در پایان با اشاره به افت بخش های گردشگری و خدمات در سالهای اخیر اظهار کرد: متاسفانه در بخش های گردشگری و خدمات عملکردها ضعیف بوده است به خصوص در دوران کرونا به این دو بخش آسیب بسیاری وارد آمد و صاحبان مشاغل و کسب و کارهای مربوطه دچار مشکل شدند لذا معتقدم در شرایط حاضر بخش صنعت و تا حدودی صنایع جانبی بخش کشاورزی اشتغالزایی و ارزش افزوده بیشتری دارند و انتظار می رود بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

کرمان موتورخودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدماتعصر خدماتبیمه ملتهای بانك