صنعت کار » استقبال تهران از مذاکره با اسلام‌آباد درباه پروژه خط لوله آی‌پی

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت خبر داد؛

استقبال تهران از مذاکره با اسلام‌آباد درباه پروژه خط لوله آی‌پی

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت اعلام کرد: تهران از ادامه مسیر مذاکره با اسلام‌آباد در باره تمکیل خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان استقبال می کند.

به گزارش “صنعت کار”، امیر حسین زمانی نیا گفت: روابط تهران و اسلام آباد همواره تاریخی و برادرانه بوده و پیوندهای دینی و فرهنگی دو کشور بزرگترین پشتوانه روابط دوستانه دو دولت، به‌ویژه در مناسبات اقتصادی است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران انرژی و گاز را عاملی برای توسعه همکاری‌های منطقه ای و همبستگی با همسایگان، از جمله پاکستان می‌داند.

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با اشاره به نشانه های مثبتی که  به‌تازگی در این زمینه از دولت منتخب مشاهده می‌شود، ادامه داد: در همین راستا و در شرایط جدید، از ادامه مسیر مذاکرات درباه تکمیل و راه اندازی خط لوله انتقال گاز به پاکستان استقبال می‌کنیم.

به گزارش شانا، بخش ایرانی خط لوله آی پی (IP) به طول ٩٠٠ کیلومتر با هزینه ٢,٥ میلیارد دلار ساخته شده و برای تکمیل آن نیز باید حدود یک میلیارد دلار دیگر نیز سرمایه‌گذاری شود، اما بخش دوم این خط لوله در خاک پاکستان به طول ٧٨٠ کیلومتر هنوز ساخته نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات