صنعت کار » همراهی دولت و بخش خصوصی ادامه دارد

همراهی دولت و بخش خصوصی ادامه دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در دولت سیزدهم همدلی و تعامل با اتاق‌های بازرگانی برقرار شد و امیدواریم این همراهی دولت و بخش خصوصی تداوم داشته باشد.

به گزارش صنعت کار –  سید رضا فاطمی امین در آیین آغاز دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه بزرگترین ثروت یک کشور سازمان های آن هستند، اظهار داشت: تشکل ها و سازمان ها فعالیت های اصلی را انجام می دهند. حاکمیت می تواند اهداف مشترک را ترسیم و زیرساخت را فراهم کند و با ایجاد تسهیلگری و انجام نظارت به ایجاد سازمان های قوی کمک کند.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم همدلی و تعامل با اتاق های بازرگانی برقرار شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم این همراهی دولت و بخش خصوصی تداوم داشته باشد زیرا برای انتخابات، اقدامات گسترده ای انجام شد که امیدواریم سرآغاز یک تحول جدید باشد تا اتاق ها با یکدیگر و در همکاری با حاکمیت به اعتلای اقتصاد کشور کمک کنیم.

فاطمی امین با تاکید بر اینکه آمار کلان گویای اقدامات خوب و حرکت به سمت رشد است، خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار، شاهد رشد ۵ درصدی صنعت در ۹ ماهه امسال بودیم و رشد بخش معدن هم پس از چند سال، مثبت شده است.

وی با بیان اینکه صادرات در سال جاری ۱۷.۷ درصد رشد ارزشی را تجربه کرده است، گفت: در بخش واردات ۱۶.۹ درصد رشد داشتیم که بخش عمده آن مربوط به کالاهای واسطه ای و سرمایه ای می شود.

وزیر صمت با تاکید بر اینکه صادرات افزایش داشته است، اظهار داشت: در سال جاری ۱۶ درصد واردات کالاهای واسطه ای و ۵۱ درصد کالای سرمایه ای رشد داشته در حالی که واردات محصولات مصرفی ۸ درصد کاش را تجربه کرده است.

دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از ساعت هشت صبح در سراسر کشور آغاز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

کرمان موتورخودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدماتعصر خدماتعصر خدماتهای بانك