صنعت کار » امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاون وزیر صمت و رئیس دانشگاه سوربون فرانسه

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاون وزیر صمت و رئیس دانشگاه سوربون فرانسه

به دنبال سفر دکتر راضیه لک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور به فرانسه تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه به امضای وی و جین‌ چامبز رییس دانشگاه سوربون رسید.

به گزارش “صنعت کار”، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه دکتر حمید نظری معاون پژوهشی پژوهشکده علوم زمین و سرژه فدیدا معاون توسعه همکارهای بین‌الملل و تعدادی از مدیران دپارتمان علوم زمین دانشگاه سوربون نیز حضور یافتند.
شایان ذکر است، در راستای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه ساعت‌ها بحث و تبادل‌نظر در خصوص موارد مرتبط با آموزش کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران در قالب تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی به مقیاس یک‌پنجاه هزارم و همچنین آموزش تجهیزات آزمایشگاهی مدرن در نظر گرفته شده است.
از سویی دیگر برای اولین بار در ایران تهیه نقشه سه بُعدی ملی زمین‌شناسی ایران در مقیاس یک پنج میلیونیوم رقم خورد و و زمان اجرای این پروژه سه سال اعلام شد و مقرر شد در انتهای سال دوم ‌پیش نویس نقشه‌ها تهیه شود.
گفتنی است، در حاشیه این سفر کلیه نقشه‌ها، گزارش‌ها و مجموعه مقالات مربوط به پروژه‌های Middle East Basin Evolution) MEBE) و داریوش Darius که در همکاری بین‌المللی اروپایی با محوریت فرانسه پایان یافته است، تحویل رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران شده و از هم اکنون قابل در کتابخانه این سازمان موجود است.
منبع:روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات