صنعت کار » افزایش 3 ماهه اعتبار پروانه‌های معادن زیان‌دیده از کرونا

افزایش ۳ ماهه اعتبار پروانه‌های معادن زیان‌دیده از کرونا

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افزایش سه ماهه اعتبار پروانه‌های اکتشاف معدنی در استان خبر داد و گفت: این افزایش اعتبار به صورت رایگان و در راستای حمایت از معادن آسیب دیده از شیوع ویروس عالمگیر کرونا انجام شده است.

به گزارش صنعت کار، محمد فروهر ۲۳ تیرماه در نشست شورای اداری این سازمان با اعلام این خبر اظهار کرد: مدت سه ماه به اعتبار کلیه پروانه های اکتشاف دارای اعتبار که فعالیت آنها به نحوی به علت گسترش و شیوع ویروس کرونا تعطیل شده و یا راکد مانده است اضافه می‌شود.

وی تصریح کرد: به‌منظور کاهش آثار ضرر و زیان ناشی از شیوع ویروس کرونا و با توجه به ابلاغ شورای عالی معادن ، مقرر شد مدت سه ماه بدون اخذ هزینه‌های مربوطه موضوع تبصره ۳ ماده ۶ قانون معادن به اعتبار کلیه پروانه‌های اکتشاف معادن اضافه گردد.

معاون امور معادن سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان افزود: این مصوبه در راستای مساعدت با مکتشفین و سرمایه گذاران معدنی در جهت کاهش اثر ضرر و زیان ناشی از شیوع ویروس کرونا در جلسه شورای عالی معادن مطرح گردید که با توجه به تبصره ۴ ماده ۱۲ قانون معادن ، رای قطعی و لازم الاجرای شورا صادر گردیده است.

فروهر اظهار کرد: مصوبات شورای عالی معادن برای اشخاص داخل کشور سه ماه و افراد مقیم خارج از کشور شش ماه از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض خواهد بود و خارج از مهلت های ذکر شده ، تصمیمات شورای عالی معادن قابل اعتراض نمی باشد.

وی از فعالیت ۶۲۹ معدن در سطح این استان پهناور خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش معدن استان سمنان در حال حاضر تعداد ۱۸۳ فقره پروانه اکتشاف و تعداد ۶۷ فقره گواهی کشف دارای اعتبار بوده و در مجموع افزون بر ۶۲۰ معدن نیز دارای پروانه بهره برداری هستند .

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات