صنعت کار » اردکانیان: ۳۰۷ پروژه بزرگ صنعت آب و برق افتتاح شد

اردکانیان: ۳۰۷ پروژه بزرگ صنعت آب و برق افتتاح شد

وزیر نیرو گفت: در مرحله دوم پویش هرهفته #الف-ب-ایران تا امروز ۳۰۷ پروژه بزرگ آب و برق به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش صنعت كار، «رضا اردکانیان» روز سه شنبه در مراسم افتتاح آخرین طرح‌های مرحله دوم پویش هر هفته #الف-ب-ایران در محل تصفیه خانه غرب تهران (فیروز بهرام) افزود: مرحله دوم پویش هر هفته #الف-ب-ایران از ۲۵ فروردین ماه کلید خورد تا به امروز که پرونده آن برای امسال بسته خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس وعده داده شده مقرر بود در این پویش ۲۵۰ پروژه مهم و بزرگ صنعت آب و برق به بهره‌برداری برسد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: طرح‌های وعده داده شده قرار بود با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰ هزارمیلیارد تومان به سرانجام برسد.

اردکانیان گفت: اکنون و در آخرین مرحله بهره‌برداری از طرح‌های این پویش اعلام می‌کنیم که این پویش، بهره‌برداری از ۳۰۷ پروژه بزرگ آب و برق را ممکن کرد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری انجام شده برای این طرح‌ها بالغ بر ۸۱ هزار و ۲۲ میلیارد تومان رسید و این طرح یا بهره‌برداری شده‌اند و یا آبگیری با آب‌اندازی خواهند شد.

وزیر نیرو افزود: در این پویش ۱۴ سد مخزنی، ۵۵ هزار و ۶۴۲ هکتار شبکه‌های اصلی زهکشی و آبیاری و نیز ۱۰ طرح آبرسانی شهری به بهره‌برداری رسید.

اردکانیان خاطرنشان ساخت: بهره‌برداری از ۹ تصفیه‌خانه آب و نیز آبرسانی به یک هزار و۶۵۰ روستای کشور و نیز بهره‌برداری از ۹ نیروگاه جدید، ۵ پروزه بازتوانی نیروگاه‌های موجود از دیگر طرح‌های این مرحله پویش است.

وی ادامه داد: بهره برداری از ۲۵ نیروگاه تجدیدپذیر که این بهره‌برداری‌ها ظرفیت تولید برق کشور را ۲ هزار و ۳۳۵ مگاوات افزایش داد.

وزیر نیرو افزود: به ۲۸۸ روستای باقی‌مانده نیز برق‌رسانی صورت گرفت.

اردکانیان مهمترین بخش این پویش را نه تنها طرح‌های ساخت و سازی بلکه طرح‌های ساز وکاری برشمرد و خاطرنشان ساخت: این طرح‌های سازو کاری که کم کم جای خود را در صنعت آب و برق باز خواهند کرد بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و ارائه خدمات بهتر به مردم را ممکن ساخته است.

وی از جمله طرح‌های سازو کاری را ارائه برنامه سازوکاری مقابله با کم آبی برای ۳۱ استان، یکپارچه‌سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، آغاز اجرای طرح گردشگری منابع آبی و تعویض کابل‌های مسی با کابل خود نگهدار اعلام کرد.

وزیر نیرو گفت: در مجموع ۵۳ طرح سازو کاری برای نخستین بار در این مرحله پویش به بهره‌برداری رسید که تحول معنا داری ایجاد کرده‌اند.

اردکانیان ادامه داد: ویژگی مهم این طرح‌ها آن است که ۷۰ درصد منابع اجرای آنها توسط بخش خصوصی تامین شده است.

دومین مرحله افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران فعالیت خود را از فروردین‌ماه امسال آغاز کرد.

 

 

منبع: ايرنا

انتهاى پيام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات