صنعت کار » نقش پژوهشگاه ارتباطات باید از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر کند

آذری جهرمی ،وزیر ارتباطات:

نقش پژوهشگاه ارتباطات باید از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر کند

وزیر ارتباطات و فناوری درباره نقش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در فرایند تحولات وزارت ارتباطات، نقش پژوهشگاه باید از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر کند تا ما بتوانیم از تمامی ظرفیتهای علمی و تخصصی فاوا در کشور استفاده کنیم.

به گزارش “صنعت کار”، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سه شنبه در جلسه کنترل پروژه های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این پژوهشگاه همواره پایه منظم و ثابت موضوعات کاری وزارت ارتباطات است که این مساله حاکی از پویایی، انگیزه و ظرفیت مناسب علمی است که در درون پژوهشگاه وجود دارد و وزارت ارتباطات باید به بهترین نحو از آن استفاده کند.

وی افزود: وزارت ارتباطات برای پژوهش، ارزش قائل است و برای آن هزینه می کند و تمام تلاش مان این است که اعتبارات پژوهشگاه دچار مشکل نشود.
آذری جهرمی همچنین تصریح کرد: در فرایند تحولات وزارت ارتباطات، نقش پژوهشگاه باید از تحقیقات به مدیریت تحقیق تغییر پیدا کند تا ما بتوانیم از تمامی ظرفیتهای علمی و تخصصی فاوا در کشور استفاده کنیم.
نقش پر رنگ پژوهشگاه در رصد فناوری
نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید در تمامی فعالیتهایش رویکرد اقتصادی داشته باشد، گفت: علاوه بر آن آزمایشگاه های پژوهشگاه باید بتوانند به بازار خدمات دهند و نقش پژوهشگاه در رصد فناوری باید کاملا تعریف شده و مشخص باشد.
سیروس موثقی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت نیز با بیان اینکه ما از تحقیقات و پژوهش انتظار داریم که مشکلات حال و آینده کشورمان را حل کند، گفت: انتظار داریم که این پژوهشگاه در تمامی عناوین ICT، سرآمد کشور باشد.
وی افزود: پژوهشگاه باید با قوی تر کردن تفکر استراتژی خود، ساختار خود را متحول کند، بطوری که دستاوردهای پژوهشگاه برای جامعه قابل لمس باشد.
مهم ترین ماموریت های پژوهشگاه
همچنین محمد خوانساری رییس پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات «ایفای نقش مشاوره ای و پژوهشی در تحقق و به بار نشاندن طرحها و پروژ ها»، «رصد فناوری، آینده نگری و کمک به تدوین برنامه های بخشی و ملی»،  «توسعه کسب و کارهای دانش بنیان حوزه فاوا با بهره گیری از مرکز نوآوری، مرکز رشد و پارک»، «توسعه فناوری های بومی و بومی سازی فناوری های پیشرفته» را مهمترین ماموریت های پژوهشگاه عنوان کرد.
منبع:روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات